Tudomány;agresszió;függőség;migrén;

- Migrén, izületi fájdalom, roham - ezt okozhatják a videojátékok

Megdöbbentően sok és megdöbbentően súlyos fizikai tünetekkel jár, ha valaki nagyon rácuppan a videojátékokra. Íme néhány példa a teljesség igénye nélkül.

Ha túl sok időt töltünk a videojátékokkal, komoly betegségek is kialakulhatnak nálunk, sőt, extrém esetben az életünket is elveszíthetjük miattuk, írja a kamaszpanasz.hu. (A cikket teljes terjedelmében itt olvashatja.)


Playstation-hüvelykujj

Bár ezt a betegséget Playstation-hüvelykujjnak nevezik, ettől függetlenül bármilyen kontroller által vezérelt játéktól kialakulhat. Tünetei az erős zsibbadás, a hüvelykujjon fellépő bizsergés, hólyagok illetve a fájdalom. Ezekért a tünetekért a játék közben történő túlzott hüvelykujjmozgás a felelős. Súlyosabb szövődménye a tenyér Hidradenitisz, mely fájdalmas, kiújulásra hajlamos, bőr alatti gennyesedéssel járó elváltozás. A bőr eme területen való elvastagodását és hegessé válását, valamint súlyos fájdalmakat okoz.

Nintenditis és a Wiitis

A nintenditis nevű betegségért a Wii Nintendo kontrollerének csuklópántja felelős, amely görcsöket okoz a csuklóban illetve a kézfejben. A felhasználók arról számoltak be, hogy a játék során gyakoriak a stresszsérülések, ha túl sokat játszanak például a Wii Sport nevű kiegészítő szoftveren. Arról is beszámoltak, hogy egy idő után feszengnek, amikor kis helyen kell valós mozgást végezniük. A Wii Balance Board használata sem egészségesebb: térd-,csípő-, valamint ízületi problémákat okoz.

Rohamok

A videojátékok ritka esetben okozhatnak súlyos rohamokat, melyek a hagyományos epilepsziás rohamokhoz hasonlóak. A fényérzékeny személyeknek különösen óvatosnak kell lenniük, ugyanis a képernyőn megjelenő kisebb-nagyobb formák, villódzó fények illetve alakok könnyen epilepsziás rohamokhoz vezethetnek.

Agresszív viselkedés és mentális problémák

Tanulmányok bizonyítják, hogy azok, akik kórosan sokat játszanak videojátékokkal, sokkal több rögeszmével rendelkeznek, mint azok, akik alig játszanak. Ezek az emberek mély depressziótól és mentális zavaroktól szenvedhetnek. A zavarok jelei a koncentrálási nehézség, a rendszertelen alvás, a fokozott szorongás és az irracionális méretű düh. Azok a fiatalok, akik erőszakos játékokkal játszanak, sokkal nagyobb eséllyel fognak különféle fóbiákkal, illetve depresszióval küzdeni. Emellett könnyen befolyásolhatóvá válnak, gyakran agresszívek, vagy válnak agresszív viselkedés áldozatává.

Migrénes fejfájás

A migrénes fejfájás gyakran okozhat nyomást a fejben, és ezt gyakran kíséri hányinger, vagy akár hányás is, illetve kifejezett érzékenység a fény és az éles hangok iránt. Bár a fejfájásnak ez a fajtája bárkinél előfordulhat, és az időjárás is befolyásolhatja, sokkal hajlamosabbak erre azok, akik extrém sokat játszanak. Ez azért van, mert a videojátékokhoz nagy koncentráció kell, és a szem is terhelődik közben.

Amerikai kutatók kimutatták, hogy a migrénes fejfájás nagyobb valószínűséggel fordul elő alacsonyabb jövedelmű emberek körében, írja a vital.hu.