NB I;labdarúgás;MTV;Orbán Viktor;Újpest;Pintér Attila;bajnoki forduló;Szusza Ferenc Stadion;

2013-10-21 07:56:00

Kiesőhelyen az Újpest

A válogatott szünetet követően rendeztek bajnoki fordulót az NB I-ben, ahol először szerzett három pontot vendégként a Debrecen, nyerni tudott az MTK is, így az Újpest tegnap győzelmi kényszerben várta a címvédő Győrt. A zöld-fehérek nyertek, így a fővárosi gárda kiesőhelyen maradt. A másodedző lemondott, a vezetőedző nem akar.

Bajban lehetett a víkenden Orbán Viktor miniszterelnök, mert "kisgyermeke" kedvenc honi együttesével, a Videotonnal találkozott, s eldönteni, melyikért szorítson inkább, nem lehetett valami kellemes. Mondjuk a meccset végignézni sem...

Eredmények, 11. forduló
PÉNTEK
Mezőkövesd- Haladás 0-2 (0-1)
Mezőkövesd, 1800 néző. Jv: Szabó Zs.
Gól: Fótyik (7. - öngól), Radó (64.).
Kiállítva: Fótyik (68.), Harsányi (84.), ill. Iszlai (72.).

SZOMBAT
Honvéd-Pécs 3-1 (0-1)
Bozsik-stadion, 1000 néző. Jv.: Becséri.
Gól: Lovric (50.), Daud (78. - 11-esből), Hidi (79.), ill. Grumic (8.).

Paks-Diósgyőr 0-2 (0-1)
Gól: Elek (34.), Barczi (62.).

Kecskemét-Debrecen 0-3 (0-2)
Kecskemét, 2000 néző. Jv.: Andó-Szabó.
Gól: Kulcsár T. (32.), Se. Bouadla (40.), Korhut (80.).
Kiállítva: Bódi (24. - Debrecen).

Pápa-MTK 0-2 (0-0)
Pápa, 1200 néző. Jv: Kassai.
Gól: Bese (54.), Pölöskei Zs. (57.)
Kiállítva: Griffiths (73. - Pápa).

Videoton-Puskás FC 3-0 (0-0)
Székesfehérvár, 2500 néző. Jv: Solymosi.
Gól: Zé Luis (66.), Nildo (75.), Álvarez (91.).

VASÁRNAP
Újpest-Győr 1-2 (1-2)
Szusza-stadion, 2000 néző. Jv.: Farkas Á.
Gól: Kabát (36.), ill. Pátkai (10.), Lipták (15.).

Kaposvár-Ferencváros 1-1 (0-0)
Kaposvár, 3000 néző Jv.:Erdős J .
Gól: Markus (57.), ill. Böde 89.

A hazai székesfehérváriak egy félidő erejéig álomban ringatták a vendégeket, a másodikban azonban háromszor csaptak le. Az MTK-nak ellenben összejött a vendégsiker, igaz, Pápán. A kék-fehérek ezzel elkerültek a kieső helyről, kényszerhelyzetbe hozva az oda hátracsúszott Újpestet.

Mármost a liláknak nem volt egyszerű dolga, mivel a kezdeti problémákon túllendült címvédő Győr lépett pályára a Szusza Ferenc Stadionban.

Pintér Attila csapatának mindössze 10 percre  volt szüksége, hogy a vezetést megszerezze, s negyed órára, hogy előnyét kettőre növelje. Noha a szünet előtt Kabát még egyenlített, a ruha nem maradt el: a vége 1-2 lett.

A helyi szurkolóknál elfogyott a türelem, amiért klubjuk legutóbb augusztus 24-én bírt meccset nyerni ebben a nem túl kemény bajnokságban, és a meccset követő, edzői értékelésekről szóló sajtótájékoztató ideje alatt körülbelül 70 fős csoportjuk a székház előtt az edzőpáros távozását követelte.

A kérés meghallgatásra talált: Marc Leliévre, a hazaiak belga másodedzője bejelentette, a továbbiakban nem kíván az Újpest edzője lenni.

Elmondása szerint honfitársa, Roderick Duchatelet tulajdonos ma dönt, elfogadja-e a lemondást. Kozma István vezetőedző kijelentette: ő nem akar távozni, de amennyiben a klubtulajdonos a teljes szakmai stábot le akarja cserélni, tudomásul veszi a döntést.