kézilabda;Bajnokok Ligája;Mocsai Lajos;Győri Audi ETO KC;Thüringer HC;Herber Müller;

2013-11-04 06:57:00

Kézi-hétvége: kettőből egy

A címvédő Győri Audi ETO KC esélyeshez méltóan könnyedén nyert a vendég német Thüringer HC ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája szombati fordulójában, és ezzel bejutott a középdöntőbe. A Fradi lányai idegenben nyertek a Lublin ellen, s ezzel csoportjukban az élre álltak. A férfi válogatott felkészülési mérkőzésen öt gólos vereséget szenvedett a világbajnok spanyol csapattól.

A két csapat október 20-i összecsapásán is a győriek nyertek, mégpedig 33-25-re idegenben, és most sem forgott veszélyben a százszázalékos mérleg megőrzése.

Egy kicsit kényelmesen kezdett az ETO, és a vártnál szorosabb eredményre volt képes a német csapat. A fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a győriek, és egy pillanatig sem volt kétséges a győzelem.

Ambros Martín az alábbiak szerint látta a mérkőzést: "A ma mutatott stílusunkkal, teljesítményünkkel nem vagyok igazán elégedett.

A mai mérkőzés azt is megmutatta, hogy három megnyert BL-meccs után sem szabad hátradőlnünk, keményen kell készülnünk minden további összecsapásra, nem számíthatunk a jövőben sem könnyű mérkőzésekre."

Katrine Lude 3 hetest is megfogott, és számos bravúrt bemutatott a mérkőzés során: "Nagyon hajtós meccs volt, a Thüringer rohanós, futós játékstílust képvisel, ezért nehéz ellenfél. Nem igazán kezdünk jól, de később mégis felvettük a saját ritmusunkat. Nagyon örülök a három megfogott büntetőnek, mert idén eddig nem igazán tudtam hetest fogni, ez most az önbizalmamnak is jót tett."

A Thüringer edzője, Herber Müller nyilatkozata: "Meglepetést akartunk okozni a mai mérkőzésen az emberfogással és ez úgy gondolom, hogy sikerült is, hiszen jó darabig vezettünk. Büszke vagyok a csapatomra, mert az utolsó pillanatig nem adták fel, harcoltak, harcoltak. A kihagyott büntetőkért nagyon kár, de egy ilyen fantasztikus csapattal szemben nem lehetek elégedetlen a mai teljesítményünkkel."

A Fradi kézilabdás lányai nehéz mérkőzésen, idegenben nyertek 26-24-re az ellen a lengyel Lublin ellen, amelyet egy héttel ezelőtt 15 góllal vertek hazai pályán.

A csoport másik mérkőzésén a Buducsnoszt 22-15-re verte a dán Midtjylland együttesét és jobb gólkülönbséggel vezeti a csoportját.

Nemcsak a nők, hanem a férfi kézilabdázók is pályára léptek a hét végén, méghozzá válogatott szinten. A magyar együttes azzal a céllal csapott össze Debrecenben a világbajnok spanyol csapattal, hogy a lehető legerősebb ellenfelek ellen készüljön fel a jövő évi, dániai Európa-bajnokság halálcsoportjára.

Kissé akadozott Mocsai Lajos fiainak játéka az első percekben, de a nagy védéseket bemutató Tatai Péternek köszönhetően kezdett magára találni a házigazda, a félidőben pedig 13-13-at mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején már főleg az eredmény után rohantunk, igaz többször is sikerült visszakapaszkodni döntetlenre.

Az utolsó negyedórának aztán kétgólos hátrányban vágott neki a magyar együttes, a spanyolok pedig egyre jobban elhúztak, volt olyan pillanat is, amikor hat találat volt a különbség. A vége 24-29 lett.