labdarúgás;Real Madrid;Bajnokok Ligája;Manchester United;Sergio Agüero;Raphael Varane;

2013-11-07 06:55:00

Iker Casillas a vonalon

Több rekord megdőlt kedden a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a Bayern és a Manchester City máris továbbjutott, a legtöbb szó mégis a Juventus-Real Madrid (2-2) összecsapásról esett. Nem véletlenül…

Negyedik meccsén nyolcadik gólját szerezte Cristiano Ronaldo (2013-ban ezzel 14-nél jár, ami új csúcs), Gareth Bale pontot érő lövéssel jelezte, kezdi visszanyerni legjobb formáját, a Juventus elleni 2-2 után azonban Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője mindenekelőtt Iker Casillast méltatta.

„Tudom, nem könnyű neki, hiszen minden meccsen védeni szeretne. Ám igazi profihoz méltóan teszi a dolgát, várja a lehetőséget, és amikor megkapja, kiváló teljesítményt nyújt. Az első félidőben két nagyon fontos védést mutatott be. Mindkettő nagy bravúr volt” – dicsérte a Real Madrid csapatkapitányát az olasz tréner.

Kijutott az elismerésből Raphael Varane-nak is. „Még mindig csak 20 éves. Egyszer a világ legjobbjává válhat a posztján. De nem kérhetek tőle olyat, hogy hiba nélkül játsszon!” Utóbbi mondatával Ancelotti arra utalt, hogy a francia védő az első félidőben elhamarkodott becsúszással okozott büntetőt, amit Vidal értékesített.

Az ezredforduló környékén éppen Ancelotti keze alatt pallérozódott Antonio Conte, a Juve vezetőedzője akár kesereghetett volna, amiért csapata a BL negyedik köre után is nyeretlen, de nem tette.

Bajnokok Ligája
Csoportkör, 4. forduló
Kedd
A csoport
Sahtar Donyeck-Bayer Leverkusen 0-0
Real Sociedad-Manchester United 0-0
Az állás: 1. Manchester United 8, 2. Bayer 7, 3. Sahtar 5, 4. Real Sociedad 1.

B csoport
Juventus-Real Madrid 2-2
Köbenhavn-Galatasaray 1-0
Az állás: 1. Real Madrid 10, 2. Galatasaray 4 (6-10), 3. Köbenhavn 4 (3-8), 4. Juventus 3.

C csoport
PSG-Anderlecht 1-1
Olympiakosz-Benfica 1-0
Az állás: 1. PSG 10, 2. Olympiakosz 7, 3. Benfica 4, 4. Anderlecht 1.

D csoport
Viktoria Plzen-Bayern München 0-1
Manchester City-CSZKA Moszkva 5-2
Az állás: 1. Bayern 12, 2. Manchester City 9, 3. CSZKA 3, 4. Plzen 0.

Szerda
A mérkőzéseket a lapzártánk után rendezték.
E csoport
Basel-Steaua Bukarest  1-1
Chelsea-Schalke 04  3-0
Az állás: 1. Chelsea 6 (8-2), 2. Schalke 6 (4-3), 3. Basel 4 (2-2), 4. Steaua 1.

F csoport
Borussia Dortmund-Arsenal  0-1
Napoli-Marseille  3-2
Az állás: 1. Dortmund 6 (6-3), 2. Arsenal 6 (5-3), 3. Napoli 6 (4-4), 4. Marseille 0.

G csoport
Zenit-Porto  1-1
Atlético-Austria Wien  4-0
Az állás1. Atlético 9, 2. Zenit 4, 3. Porto 3, 4. Austria 1.

H csoport
Ajax-Celtic  1-0
Barcelona-AC Milan  3-1
Az állás: 1. Barcelona 7, 2. Milan 5, 3. Celtic 3, 4. Ajax 1.

„A Real Madrid szintjén teljesítettünk, és ez biztató a folytatásra nézvést. A döntetlen után úgy érezzük, erősebbek lettünk. Még beleszólhatunk a továbbjutásba” – rögzítette a torinói szakember.

Gianluigi Buffon, a hazaiak kapusa hasonlóképp érékelt. Szerinte bosszankodni a ponthullajtás miatt nem érdemes, ha egy olyan erős ellenféllel küzdesz meg, mint amilyen a királyi gárda.

„Kiváló játékosok alkotják, elöl pedig veszedelmes csatárok rohamoznak, akik amint megközelítenek, érzed, emelkedik benned a nyomás. Nem vagyunk könnyű helyzetben, de megteszünk minden, hogy a második helyet megszerezzük”.

Kollégájáról, a hozzá hasonlóan világbajnok Casillasról is kikérték a véleményét. „Iker remekül védett, a vendégek nagyrészt miatta szereztek pontot.”

A Real Madrid tulajdonképpen továbbjutott, még ha matematikailag nem is biztosította be helyét az egyenes kieséses szakaszban. A D csoport két óriása, a Bayern München, illetőleg a Manchester City viszont már biztosan ott lesz a legjobb 16 között.

A bajorok nehezen nyertek Plzenben, ám az 1-0-s siker ezzel együtt rekordot jelent: a gárda zsinórban kilencedik sikerét aratta, ezzel beállította a Barcelona 2002/2003-as idényben fölállított csúcsát. Az angol egylet 5-2-re nyert, Sergio Agüero duplázott, Negredo triplázott, a CSZKA Moszkva nagyon kikapott.

Az A csoportban mindkét meccs 0-0 lett, ami egyfelől azért érdekes, mert a Sahtar még sosem végzett gól nélküli döntetlenre a BL-ben (noha ez volt az 58. fellépése), másfelől azért, mert a Real Sociedad úgy szerzett 10 év után pontot a legrangosabb kupában, hogy Van Persie büntetőt hibázott és kapufát lőtt, Javier Hernandez pedig öt méterről lőtt az üres kapu fölé.

Van, amikor semmi nem jön össze – bár ez a ManU-ra mostanában vissza-visszatérően jellemző…