kézilabda;Bajnokok Ligája;Midtjylland;Az FTC-Rail Cargo Hungaria;Cifra Anett;

2013-11-11 06:55:00

Oda-vissza dán zakó

Az FTC-Rail Cargo Hungaria nem bírt a dán Midtjyllanddal a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában, 25-24-es veresége miatt nagyon nehéz helyzetbe került a továbbjutás szempontjából.

Az FTC-Rail Cargo Hungaria a dán Midtjylland csapatát fogadta a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. A magyar csapatnak mindenképp nagy különbségű győzelemre lett volna szüksége ahhoz, hogy egyengesse az útját a továbbjutás felé, miután Dániában alapos vereséget szenvedett.

Jól kezdődött a találkozó Zácsik. Szandra kétszer bombázott a kapuba, de gyorsan egyenlítettek, majd fordítottak a vendégek, 2-3. Sőt, egy lerohanás, majd átlövés után már kettő volt a zöld-fehérek hátránya, de ekkor Pena emberelőnyben két hetest is értékesített, 5-5.

Büntetőkkel tartották a lányok a lépést, a 18. percben Pena ismét belőtt egyet, ezzel újra a Fradi- lányok vezettek, 7-6. Sőt, Kovacsicz Mónika a szélről kettőre növelte a fórt, majd egy újabb Pena hetessel már három volt közte, 9-6.

Ekkor azonban hihetetlen rövidzárlat következett a magyar csapatban, a dánok pedig nem kevesebb, mint hét gólt dobtak zsinórban, így Pena időntúli büntetőjével már csak háromgólosra sikerült csökkenteni a különbséget.

Nagy bajban vonult pihenőre a Fradi. A második félidő dán góllal kezdődött, míg az FTC Pena betörése után először csak az 5. percben volt eredményes. Cifra Anett góljával kettőre is sikerült feljönni, de rögtön jött a válasz, 12-15.

Nem igazán tudott feljebb kapaszkodni a magyar csapat, csak elvétve szerzett gólt, nem volt benne a játékban a fordítás, főleg, amikor ötgólosra nőtt a vendégek előnye, 14-19.

Tomori Zsuzsanna a 48. percben szerezte első gólját a mérkőzésen, kicsit jobban kezdett játszani, így ismét háromra csökkent a különbség, bár csak ideiglenesen, 18-21.

Tomori mellett Szucsánszki is beindult a végére, de ekkor már edzőmérkőzéssé silányult a rangadó, potyogtak a gólok mindkét oldalon. Fel is jött egy gólra a Fradi, sőt, időn túli hetessel egyenlíthetett volna.

Eredmények

Bajnokok Ligája, 5. forduló
A csoport
Baia Mare-Thüringer x-x
Hypo NÖ-Győri Audi ETO lapzártánk után ért véget
Az állás: 1. Győr 8 pont - már továbbjutott, 2. Hypo NÖ 4, 3. Baia Mare 4, 4. Thüringer 2.

B csoport:
Lublin-Buducnost Podgorica 22-30
FTC-Rail Cargo-Midtjylland 25-26
Az állás: 1. Midtjylland 8 pont - már továbbjutott, 2. Podgorica 6 (127-104), 3. FTC 6 (141-132), 4. Lublin 0.
(A csoportokból az első két helyezett jut a középdöntőbe.)

KEK
A 16 közé jutásért, 1. mérkőzés
Gorodnyicsanka-Veszprém Barabás 27-25 (visszavágó szombaton)
Dalfsen-Érd 23-26 (visszavágó vasárnap)

EHF Kupa
A a 16 közé, 1. mérkőzés
Vác-VOC Amsterdam 25-18 (visszavágó szombaton)

Ez nem sikerült, igaz, a döntetlen sem hozta volna jobb helyzetbe a lányok. 26-25-ös vereség lett a vége, ami azt jelenti, hogy az FTC-nek jövő vasárnap mindenképpen pontot kell szereznie Podgoricában a továbbjutáshoz. Ezzel a játékkal ez lehetetlen küldetés. Ha ez nem sikerül, átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.

Oda, ahol a veszprémi és az érdi lányok versengenek, továbbjutási esélyekkel. Szombaton ugyanis a Veszprém csak két góllal, 27-25-re kapott ki a fehérorosz Gorodnyicsanka otthonában, míg az érdiek idegenben is három góllal győztek a holland Dalfsen ellen.