világbajnokság;női kézilabda;Görbicz Anita;Újvidék;Hajdú János;Zácsik Szandra;

2013-12-13 06:59:00

Ahogy fociban: Románia nyert

Ahogy arra számítani lehetett, a szerbiai női kézilabda-világbajnokság csoportküzdelmeinek negyedik körében szinte megszállták a magyar szurkolók Újvidéket. A mieink ugyanis a románok ellen léptek pályára, és a bíztató első félidő után sajnos elveszítették a meccset (21-17 oda), és ma a németek ellen a csoportelsőségen kívül a becsület is lesz a tét.

Sajnos bebizonyosodott, hogy a magyar női kézilabda-válogatott bizonyos tekintetben képes azonosulni a labdarúgó-válogatottunkkal. Noha Hajdu János csapata éremeséllyel JÁTSZIK a világbajnokságon - focistáink 1986 óta csak képernyőn látnak ilyen világversenyt -, sajnos Görbiczék lába is megremegett attól, hogy Románia az ellenfél.

Pedig ők nem éppen ellenséges légkörben léptek pályára, hiszen Újvidéket ezúttal megszállták a magyar szurkolók. Ráadásul Zácsik Szandra nemcsak bekerült a keretbe, hanem pályára is lépett - beszórt azonnal négyet az első játékrészben -, ami morálisan is dobott a csapaton.

Az első félidőben kifejezetten jól kezdtek a mieink, Tadici mester többször is az infarktus határán állt, és az, hogy a románok szövetségi kapitánya szinte végighisztizte a 30 percet, egyben azt is jelentette, számunkra jól alakult a találkozó.

Amikor Görbicz bevágta a hétméteresét, és 5-2-re elhúzott a magyar csapat, ember nem volt széles e világon, aki azt gondolta volna, hogy a következő magyar találatra több mint tíz percet kell majd várni. Ám szerencsére Kiss Éva kivédte a románok szemét, és végül így is sikerült kétgólos előnyt kialakítania Hajdu János csapatának a szünetre (10-8).

A második félidő első felében számunkra az volt a legjobb hír, hogy Tadici vérnyomása semmivel sem ment lejjebb, ami egyet jelentett azzal, hogy Vértenék őrizték a kétgólos előnyüket. Ám ismét jött egy rövidzárlat, és a 47. percben 11-14-ről 15-14-re átvették a vezetést Bradeanuék.

Hajdu János hiszti helyett időt kért, és ezzel meg is állította a román rohamokat, és az utolsó tíz percre 16-16-os döntetlennel fordultak a csapatok. Ám ettől kezdve a románok kapusa, Ungrueanu egyszerűen megbabonázta Görbiczéket - utóbbi még hetest is hibázott - és a hajrára négygólos előnnyel (20-16) érkeztek meg az egyre kisimultabb arcú Tadici mester tanítványai.

A vége tökéletes csődre sikeredett, és úgy tűnik, mélyebb az a gödör, amibe a magyar csapat a tunéziaiak ellen végig,  míg az ausztrálok ellen az első negyedóráig tartott.

Románia-Csehország 19.15

A vége 21-17 lett oda,ám a különbség mellett a szurkolóknak az fájt a legjobban, hogy ezt a vereséget éppen a románoktól szenvedtük ezt el.

Ma jöhet a javítás, a száz százalékos németek ellen. A csoportelsőségért minimum öttel kell nyernünk.