Napokkal ezelőtt megmondta Hajdu János megbízott szövetségi kapitány: a hatodik meccsen kell jól játszani, s akkor messze juthatunk. Igaza lett. A lányok fokozottan lendültek játékba a tornán, fontos volt, hogy a románok és a németek ellen elveszített mérkőzés nem vette el sem a kedvüket, sem az önbizalmukat, s az egyenes kieséses szakaszra fordulva a spanyolok ellen - legalább is a gólkülönbséget illetően - simán győztek.
Pedig az előjelek fenyegetőek voltak. Görbicz Anita a németek elleni szombati mérkőzés után térdfájdalmakra panaszkodott és vasárnap Szegeden vizsgálaton esett át. Nem kezdett - az irányító posztján Szucsánszki Zita játszott -, sőt az első félidőben csupán néhány percet kapott. Igaz, amikor pályán volt, többnyire gólt dobott. Hajdu jól forgatta a csapatot, a gárda csapatként nagyon jól teljesített, ne volt gyenge pontja. A kapusteljesítményben sem volt hiba.
Mind Herr Orsolya, mind a később becserélt Kiss Éva kitűnően védett, s ez önbizalmat adott a mezőnyjátékosoknak is. A kulcsmomentum a 15. perc körül következett be, 5-7-es állásnál.
Németország-Angola 29-21
Franciaország-Japán 27-19
Lengyelország-Románia 31-29
Dánia-Montenegró 22-21
Hétfő
MAGYARORSZÁG-Spanyolország 28-21
Brazília-Hollandia 29-23
Norvégia-Csehország lapztárta után
Dél-Korea-Szerbia lapztárta után
A spanyolok hullámvölgybe kerültek, a mieink viszont négy gólt lőttek zsinórban, s innentől kezdve már nem engedték ki a kezükből a vezetést, a szünetben 17-12-es magabiztos előnnyel vonultak.
Nem sújtotta a gárdát a magyar átok sem: az utolsó 15 percet is jól bírták a lányok, s túltették magukat azon is, amikor kettőre (20-18) fölzárkózott Jorge Duenas csapata: a magyarok remek hajrával 28-21-re győztek, így beverekedték magukat a nyolc közé.
Ma szusszanásnyi szünet, majd jöhetnek a brazilok. Kész szerencse, hogy ezt a játékot kézzel s nem lábbal játsszák…