A perrel szeretnék elérni, hogy az illetékes bíróság nyilvánítsa semmissé az NFA pályázatát és vonják vissza a határozatait. A bíróság feladata lesz eldönteni, hogy törvényesen nyerhetett-e egy budapesti ruhabála-kereskedő vagy egy salgótarjáni építési vállalkozó, illetve egy 2900 hektáros gazdaság tulajdonosi családi köréhez tartozó személy a biogazdaság területeiből.
Székely László, az alapvető jogok biztosa és környezetvédelemért felelos helyettese, Szabó Marcel vizsgálódásaikat követően a kishantosi ökogazdaság igazát támasztották alá.
A jogi és erkölcsi támogatás mellett a Greenpeace 6-8 aktivistája éjjel-nappal őrzi a kishantosi területeket, hogy a szerintük is törvénytelen pályázat nyertesei ne tehessenek kárt a biogazdaság vegyszermentesen művelt földjeiben. A fiatalok két óránként járőröznek.
Kishantos ügye már "átlépte" a határokat és nemzetközi fórumok is foglalkoznak vele. A Greenpeace nemzetközi hálózatán kívül az IFOAM, a biogazdálkodók nemzetközi szervezete is csatlakozott ahhoz a 309 civilszervezethez, céghez, párthoz és a majd 22 ezer magánszemélyhez, aki Kishantost támogató levelet írt alá. Szerintem azonban Kishantos ügyét nekünk, itt Magyarországon kell megvédenünk, a hazai és a nemzetközi közvélemény mozgósításával, az ökogazdaság fizikai védelmével és jogi lépésekkel - mondta Rodics Katalin, a Greenpeace regionális kampányfelelőse.