A tálib lázadók akciója során legalább 21 ember vesztette életét, a halálos áldozatok között 13 külföldi (amerikai, kanadai, orosz, libanoni és európai uniós) állampolgár van, illetve a La Taverna du Liban népszerű tulajdonosa. Az a tény, hogy a felkelők Kabul szigorúan őrzött negyedében hajtották végre támadásukat - amely fokozott védelmet élvez, számos külföldi követség található itt, s gazdag afgánok lakják - jól mutatja a merénylet súlyosságát. Maga a vendéglátóhely is szigorúan őrzött: kívülről nem látszik éteremnek, nincs rajta felirat, sem ablakok az utcafronton, s több biztonsági kapun lehet csak bejutni.
Az első támadó az épület bejáratánál robbantotta fel magát, két társa pedig a hátsó bejáraton, a konyhán jutott be, s kezdett lövöldözni a vendégekre. Végül a biztonsági őrök lőtték le a két merénylőt. A támadás elkövetéséért a tálib lázadók vállalták a felelősséget. Szóvivőjük közölte, a merénylet bosszú volt egy Parvan tartománybeli “mészárlásért”. (A NATO légicsapása során hét nő és egy gyermek is életét vesztette, az afgán elnök az akció után felszólította katonai szövetségeseit, pontosabban tegyen különbséget ellenség és barát közt.) Mint Zabihulla Mudzsahid elmondta, akciójuk kimondottan a külföldi állampolgárok ellen irányult, az áldozatok között magas rangú német tisztviselők vannak. A berlini külügyminisztérium ugyanakkor egyelőre nem erősítette meg, hogy német állampolgár is életét vesztette volna a merénylet során.
Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár bejelentette, az áldozatok között van a világszervezet négy civil tisztségviselője. A főtitkár mélységesen elítélte a támadást. Hasonlóan nyilatkozott az IMF is, melynek kabuli képviselője, a 60 éves libanoni Vábel Abdalláh vesztette életét az akció során.
A magyar kormány a leghatározottabban elítéli a kabuli merényletet, írta a külügyminisztérium. A közlemény emlékeztet, a magyar kormány az elmúlt napokban több fórumon is felhívta a nemzetközi partnerek figyelmét az afganisztáni biztonsági helyzet romlásának jeleire.