Australian Open;Djokovics;Melbourne;

2014-01-22 06:56:00

Melbourne: a szerbek fekete napja

Ki ne emlékezne a tavalyi melbourne-i nyolcaddöntőre, amikor is Novak Djokovics - útban harmadik bajnoki címe felé - egy életfogytig tartó meccsen legyőzte Stanislas Wawrinkát. Vagy szintén tavaly, de már a US Open elődöntőjében a szerb újra öt szettben verte a svájcit öldöklő csatában. Erre milyen a sors: most ismét összefutottak az idei Australian Open negyeddöntőjében.

És ezúttal Stanislas Wawrinka megcsinálta! A svájci ezúttal megint egy maratoni csatába bonyolódott bele Djokoviccsal, ám ezúttal ő bírta jobban a végét, és 2006 után ismét legyőzte a szerbet. Djokovics nemcsak a 28 meccses veretlenségi sorozatának mondott búcsút, hanem 2011 óta tartó melbourne-i győzelmi sorozatának is. Ráadásul a 2010-es Roland Garros óta most nem jutott be először egy GS-torna elődöntőjébe.

Wawrinka alig akarta elhinni, hogy ezúttal végre sikerült legyőznie szerb ellenfelét, aki zsinórban 14 alakalommal verte őt.

"Novak nagyszerű bajnok, ezért nagyon boldog vagyok, hogy két Grand Slam-tornán elszenvedett öt szettes vereségem után most sikerült győznöm. Nagyszerű érzés" - jelentette ki Wawrinka.

A svájci egyébként abszolút nem lesz esélytelen az elődöntőben, annak ellenére sem, hogy ott nem a 3. kiemelt spanyol David Ferrer várja, hanem az őt aránylag simán legyőző cseh Tomas Berdych, aki sokkal veszélyesebb kemény pályán.

A hölgyeknél sem maradt el a bombameglepetés, ugyanis a világelső legyőzését követően elbúcsúzott Ana Ivanovics, akit a kanadaiak legnagyobb ígérete, a 19 éves Eugenie Bouchard három játszmában győzött le. Hát nem a szerbek napja volt a tegnapi, az biztos.

Bouchard ellenfele a végső sikerre is esélyes kínai Li Na lesz, aki félelmetes formában intézte el az olasz Flavia Pennettát.

Eredmények:

Férfiak: Negyeddöntő - Wawrinka (svájci, 8.)-Djokovics (szerb, 2.) 2:6, 6:4, 6:2, 3:6, 9:7, Berdych (cseh, 7.)-Ferrer (spanyol, 3.) 6:1, 6:4, 2:6, 6:4.
Nők: Negyeddöntő - Li Na (kínai, 4.)-Pennetta (olasz, 28.) 6:2, 6:2, Bouchard (kanadai, 30.)-Ivanovics (szerb, 14.) 5:7, 7:5, 6:2.