Műsormagazin;Bundesliga;Bayern München;Szalai Ádám;Dortmund;Huszti Szabolcs;bajnoki cím;Blaszczykowski;

2014-01-27 07:00:00

Bajnok a Bayern?

Eddig is egyértelmű volt, de most már végképp az: a Bayern München megvédi a bajnoki címét. A téli szünetet követően a múlt hét végén folytatódó Bundesliga 18. fordulója a bajorok nagy győzelméről szólt. Idegenben győzték le 2-0-ra a Mönchengladbach csapatát, ami önmagában nem minősülne nagy győzelemnek, de azzal, hogy a legfőbb riválisai egyaránt pontokat hullajtottak, azzá vált.

Legalább a dobogóban reménykedő Dortmund hazai pályán nem bírt az Augsburggal (ha a 2-2 nem lett volna elég: Blaszczykowski elülső keresztszalag-szakadást szenvedett a jobb térdében, az egész tavaszt ki kell hagynia), míg a második Leverkusen hiába vezetett kétszer is Freiburgban, kikapott (3-2). Josep Guardiola alakulatán szemernyit sem érződött, hogy a sorozat folytatására készülvén meglepő, 3-0-s vereséget szenvedett Salzburgban, barátságos mérkőzésen.

Müllerék magabiztos dominanciája nagyobb különbséget is eredményezhetett volna pénteken, de gondolhatták, a többi legyen a riválisok gondja. Ráadásul az újabb rekordöntéshez ez is elég volt: a gárda látogatóként 27. bajnokiján maradt veretlen.

Ebből kiindulva a Bayern nyilván Stuttgartban is pontokat szerez, ahova a hónap végén látogat, bepótolandó a decemberi klubvilágbajnoki részvétel miatt elmaradt partiját. Az egymeccses hátrány ellenére a müncheniek 10 pontos előnnyel éllovasok…

Huszti Szabolcs kezdőként 83 percet játszott a Hannoverben, amely Wolfsburgban nyert 3-1-re. A találkozó első gólját a korábban a Zalaegerszegen is megfordult lett Rudvens szerezte, a magyar középpályás később gólpasszt jegyzett. Szalai Ádám Hamburgba vizitált a Schalkéval, és simán nyert.

Eredmények: Mönchengladbach-Bayern 0-2, Dortmund-Augsburg 2-2, Stuttgart-Mainz 1-2, Wolfsburg-Hannover 1-3, Nürnberg-Hoffenheim 4-0, Freiburg-Leverkusen 3-2, Frankfurt-Hertha 1-0, Werder-Braunschweig 0-0, Hamburg-Schalke 0-3.

Az élmezőny: 1. Bayern 47 pont/17 meccs, 2. Bayer 37/18, 3. Dortmund 33/18.