Kiss Árpád a Ringier Kiadó Kft. ellen, a Blikk egyik cikke miatt indított személyiségi jogi pert, amelyben a lap azt írta róla, hogy "brutális sorozatgyilkos", valamint, hogy a "számlájára tucatnyi romák elleni támadás írható, amelyekben hat ártatlan ember, közöttük egy kisgyermek vesztette életét".
A törvényszék még decemberben ítélt, de csak most hozták nyilvánosságra a döntést; az ítélet indoklása szerint a sérelmezett cikk megjelenésének időpontjában a felperes büntetőjogi felelősségét bíróság még nem állapította meg, ennek ellenére a cikkben azt tényként kezelték.
A végzés főként annak fényében meglepő, hogy jogerős ítélet a rasszista indokból hat ember, köztük egy gyermek megölésével vádolt négy férfi bűnösségéről nem született, mint ahogy ártatlanságukról sem.
Mindez vélhetően nem vigasztalja az áldozat családtagjait, akiket sokféleképpen hitegetett az állam; a kormány először még tavaly augusztusban tett ígéretet a kártalanításra, majd Orbán Viktor miniszterelnök Navracsics Tibor igazságügyminisztert kérte fel egy "kárpótlási javaslat" kidolgozására, amiről a tárcavezető azt mondta, szeptember elején tárgyalni fognak a hozzátartozókkal.
Ám a kormánykerékbe homokszem kerülhetett, mert végül Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter feladata lett volna felkeresni az áldozatok családtagjait, ami még október végéig sem történt meg. Végül december 30-án jelent meg a Magyar Közlönyben egy kártalanításról szóló rendelet; eszerint a gyilkosságok túlélői és az elhunytak hozzátartozói "a költségvetés terhére" kapnak támogatást a kormánytól.
Akkor fizetnek, ha "a közvetlen áldozat" lemond minden más, állammal szemben állított igényéről. Az áldozati minőséget pedig egy olyan civil szervezet állapítja meg, amelynek már van gyakorlata a kártalanítási ügyekben, ők tesznek javaslatot a hozzájárulás összegére, mint ahogyan végül ők találkoznak majd a családokkal is.