A szocialista párt csütörtökön Simonnal együtt olyan döntést hozott, amely elvárható volt és példát mutat minden magyarországi pártnak arra, hogyan kell hasonló esetben eljárni - fogalmazott a szóvivő. Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció (DK) ügyvezető alelnöke szintén azt hangsúlyozta, hogy a Simon-ügyben az MSZP mindent megtett, amit meg kellett tennie. Szigetvári Viktor, az Együtt-PM társelnöke szerint is a párt az egyetlen lehetséges döntést hozta meg egy erkölcsileg elfogadhatatlan ügyben, amit a szövetségesek tudomásul vettek.
Gyurcsány Ferenc tegnap Facebook-oldalán a volt szocialista politikus osztrák számlán tárolt eltitkolt pénzéről azt írta: bizony tudni kellene, hogy honnan volt, mert ez "akkor sem az ő magánügye", ha már semmilyen funkciót nem visel. Gyurcsány azonban azt is tudni szeretné, hogy "öt gyerek nevelése mellett hogyan telik Orbán Viktornak egy hatalmas családi házra Buda legdrágább kerületében, legalább ötven hektár szőlőre Tokajon, felújított házra, felesége nevén vásárolt telkekre Felcsúton, egyik gyereküknek megvett lakásra a Gellért hegyen (...). Mindezt állítólag egyetlen politikusi fizetésből".
Simonról a Magyar Nemzet kedden azt írta, hogy 2008. január 28-án és 2009. április 10-én 575 ezer eurót és 162 954 dollárt helyezett el Ausztriában nyitott értékpapírszámláira, 2013. október 16-án pedig betétszámlájának egyenlege 770 ezer eurót tett ki - több mint 240 millió forintot -, ám az összeg egyik vagyonbevallásában sem szerepel. A politikus csütörtökön lemondott minden, a szocialista pártban viselt tisztségéről, kilépett az MSZP-ből, és azt is bejelentette, hogy távozik a parlamentből, továbbá visszalép a képviselő-jelöltségtől.
A január végén leadott képviselői vagyonnyilatkozatokban egyébként szerepelnek furcsaságok. A miniszterelnök egyik kedvencének számító Szijjártó Péter például tavaly az összesen bruttó 1,2 milliós államtitkári és képviselői fizetéséből - ami egy év alatt adózás és költés nélkül 14,7 millió - 16 milliót félre tudott tenni. Megtakarításai ugyanis egy év alatt 62,7 millióról 78,7 millióra nőttek. Papcsák Ferenc, Zugló fideszes polgármestere azt beírta vagyonnyilatkozatába, hogy tavaly az ügyvédi irodájától több mint 166 millió forintos jövedelemhez jutott.
Ezen kívül a Kisalföldi Vállalkozásfejlesztési Alapítvány elnökeként havi félmillió forint jár neki, a polgármesterségért és a képviselőségért valamivel több pénz üti a markát. A luxus Mercedes-Benz, amelynek egy buszméretű parkolóhelyet festettek fel a polgármesteri hivatal udvarán, viszont nem szerepel a bevallásban. A K-Monitor korrupciófigyelő szervezet szerint a jelenlegi vagyonnyilatkozati rendszer lényegében értelmetlen, hiszen a képviselők azt vallanak be, amit akarnak.