Ferencváros;női kézilabda;Sapa Fehérvár AV19;Elek Gábor;Rosztov Don;

2014-03-10 06:54:00

A Fehérvár elődöntős, a Ferencváros elbukott

A hétvégén ismét a női kézilabdázóinkon volt a sor, hogy bizonyítsanak a nemzetközi kupákban. Sajnos ezúttal csak az egyik szemünk nevetett, míg a másik sírt, ugyanis amíg a Fehérvár kettős győzelemmel bejutott az EHF-kupa elődöntőjébe, addig a Fradi búcsúzott a KEK küzdelmeitől.

Pedig Elek Gábor tanítványai sem álltak messze a világra szóló bravúrtól: az idegenbeli 40-32-es vereség után a visszavágón már hét góllal is vezetett, végül csak 31-26-ra nyert az FTC-Rail Cargo Hungaria a dán Viborg ellen. Pedig a hajrában már a továbbjutás volt a tét, ám hétgólos Fradi-vezetésnél, az 57. percben Szarkát kiállították és a dánok által értékesített ziccer megpecsételte a Tomoriék sorsát.

A Viborg az áprilisi elődöntőben az orosz Rosztov Don csapatával találkozik. Négy közé jutott a női kézilabda EHF-kupában a Fehérvár KC, mely a negyeddöntő visszavágóján hazai pályán a vártnál szorosabb mérkőzésen ugyan, de legyőzte (24–22) az U Jolidon Clujt, így kettős győzelemmel került az elődöntőbe. A magyar csapat a dán Esbjerggel találkozik a fináléba kerülésért.

A Larvik szombaton legyőzte a Ljubljanát, így eldőlt, hogy a címvédő Győr mellett a Podgorica jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája Budapesten rendezendő májusi négyes döntőjébe.

Eredmények

női BL, középszakasz, II. csoport, 5. forduló:
Larvik HK (norvég)-Krim Ljubljana (szlovén) 28-22, Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)-Győri Audi ETO KC 26-26
Az állás: 1. Győr 7 pont/4 mérkőzés, 2. Podgorica 6/4 - már továbbjutottak, 3. Larvik 3/5, 4. Ljubljana 2/5.