Ezek a lap szerint több újabb Simon-számlára is utalnak, ám ezek közül csak egyről írtak részletesen. A salzburgi Bankhaus Carl Spängler & Co. AG-nál vezetett számla egyenlege 2014. január 23-án 199 977 euró, azaz mintegy 60 millió forint volt - közölték, hozzátéve: a 2008-ban nyitott számlán korábban - 2008 és 2010 között - nagy volt a pénzmozgás, egymillió eurót meghaladó ki- és befizetések is történtek.
A Fidesz a hírre azonnal sajtótájékoztatót hívott össze, amelyen Selmeczi Gabriella úgy értékelte a fejleményeket, hogy folytatódik "a szocialista bűnregény". A kormánypárt szóvivője Mesterházy Attila MSZP-elnököt, az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltjét arra kérte: mondja el végre, mit tud a százmilliókról, kinek a pénzét tartották a számlákon, és hány szocialistának van még ilyen bankszámlája. Mivel ezekre nem kaptak választ, utóbb közleményben adtak hangot elégedetlenségüknek.
Nem ez az első, Simon nevére szóló ausztriai bankszámla, hiszen az egész ügy - amely miatt a volt szocialista politikus jelenleg előzetes letartóztatásban van - egy másik, a bécsi Volksbanknál lévő, mintegy 230 millió forintnak megfelelő valutát őrző számlával kezdődött. A Spängler-bankház számláján lévő pénz forrása egyelőre nem ismert, de lehet, hogy nem a sajátja Simonnak, ahogy korábbi nyilatkozata szerint a 230 milliót is csak vagyonkezelési céllal bízták rá. Magyarázata szerint mivel nem az övé volt, a pénzt nem is tüntette fel vagyonnyilatkozatában, és mivel így adóznia sem kellett utána, nem követhetett el adócsalást sem, amivel meggyanúsították. Az ügyészség mindenesetre a vélt adóhátralék összegét zároltatta.
Sokkal rejtélyesebb a harmadik Simon-számla, amelyet a budapesti MagNet Bankban nyitottak idén február 10-én. Forrásaink arra következtetnek, hogy a nemrég tisztázatlan körülmények között elhunyt Welsz Tamás vállalkozó - talán mások megbízásából - gyanúba akarta keverni Simont. Mint megírtuk: a Simon-ügy ügyészségi koronatanúja megváltoztatta vallomását a számlanyitással összefüggésben. A MagNet Bank alkalmazottjaként dolgozó férfi első vallomása szerint Welsz "bemondásra", útlevél bemutatása nélkül nyitott náluk számlát Gabriel Derdak néven, és a pénzt is Welsz fizette be. Egy órával későbbi vallomásában már úgy emlékezett, Welsz be is mutatta az állítólagos bissau-guineai útlevelet, noha ilyen okmánya információink szerint sosem volt Simonnak. Bár az ügyészség állítja, hogy létezik az útlevél, nem hajlandó bemutatni a védelem számára. Welsz pedig azt vallotta, hogy Simon személyesen nyitotta a bankban a számlát. Értesüléseink szerint ugyanakkor a biztonsági kamerák felvételein Welsz látszik, Simon pedig nem.
Waltner alezredes felügyel
Nem Polt Péter legfőbb ügyész helyettese, Lajtár István vezeti a Simon-ügy kihallgatásait - cáfolta lapunk információját szombaton Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője. Valóban tévedtünk a nevet illetően, az érintettől elnézést kérünk. Nem ő, hanem egy másik ügyész, a Központi Nyomozó Főügyészség megbízott főügyész-helyettese, Waltner Roland az, aki a Simon-ügyben a kihallgatásokat felügyeli. Róla annyit érdemes tudni, hogy katonai ügyészként nemrég őrnagyból úgy léptették elő alezredessé, hogy a korábban általa vitt viszkisdoboz-üggyel, vagyis a tábornokperrel kínosan felsült a vádhatóság. Első fokon előbb minden vádlottat felmentették, majd másodfokon visszadobták az ügyet első fokra.