női kézilabda;Magyar Kupa;MKB Veszprém;Esbjerg;Alcoa Fehérvár KC;

2014-04-14 08:00:00

Dráma Fehérváron

Tizenhárom másodperccel a vége előtt még vezetett, mégis kikapott (27-26) és ezzel búcsúzott a Fehérvár női kézilabdacsapata az EHF Kupa elődöntőjében, a dán Esbjerg ellen.  A Veszprém férfi együttese a Magyar Kupa döntőjében 27-21-re verte a Szeged gárdáját, így sorozatban hatodszor, összességében pedig 23. alkalommal hódította el a trófeát.

Hihetetlen dráma zajlott Székesfehérváron szombat este. Az Alcoa Fehérvár KC női alakulat az EHF Kupa elődöntőjének első meccsén egygólos győzelmet aratott (25-24) Dániában, s a hétvégi visszavágón egészen az utolsó másodpercekig úgy tűnt, hogy 2005 után ismét bejut a fináléba. Akkor meg is nyerte a sorozatot, s joggal lehetett bízni, hogy története során másodszor is meglesz neki, amiért harcba indult.

Tatabánya -Gyöngyös 24-20

A mérkőzést jó előjelekkel várta a magyar csapat, bár tudták a fehérvári lányok, hogy az egygólos előny még nem jelent semmit: szoros csatára számítottak! De arra senki nem számított, hogy ilyen végjátékot hoz a mérkőzés. A végig izgalmas parti szünetében egy góllal vezettek a dánok (13-14), sőt, a fordulás után hárommal is vezetett az Esbjerg, de a záró percekben magukhoz ragadták a vezetést a hazaiak (26-25). Aztán jött a tragikus végjáték!

13 másodperccel a vége előtt két gólt is kapott a magyar csapat. 26-26-nál a magyarok vezethettek akciót, négy másodperccel a vége előtt aztán Kazai Anita helyzetbe került, ám próbálkozását Sando lehalászta, indításából pedig Seest továbblőtte együttesét(26-27) A találkozó után az Esbjerg edzője sem akart hinni a szemének.

"Ha az utolsó pillanatokban nem dobja rá a labdát az ellenfél, nem lett volna esélyünk. Őszintén mondom, egy perccel a vége előtt, amikor kettővel vezetett a Fehérvár, illetve tíz másodperccel a dudaszó előtt, nem hittem, hogy továbbjuthatunk. Ajándékba kaptuk a győzelmet. Mindkét csapat továbbjutást érdemelt volna"- mondta Lars Frederiksen.

"Szörnyű, hogy így kaptunk ki, mert a kezünkben volt a mérkőzés, nagyon sajnálom a lányokat. Az volt az egyetlen problémánk, hogy a visszarendeződéseknél kihasználta a gyorsaságát az ellenfél, és ezeket a támadásokat többnyire góllal fejezte be"- nyilatkozta Pal Oldrup Jensen, a Fehérvár KC edzője.

A 27-26-os végeredmény azt jelenti, hogy jobb gólaránnyal a dán csapat jutott a döntőbe, ahol az ellenfél az orosz Lada lesz, miután idegenben elszenvedett 31-24-es vereség után, otthon 31-22-re tudta felülmúlni a szintén orosz Asztrahanocskát.

A férfi kézilabda Magyar Kupában összejött az álomdöntő, hiszen a Veszprém csapata találkozott a Szegeddel. A pécsi találkozón Nagy Lászlóék 27-21-re múlták felül a Tisza-parti együttest, ezzel pedig sorozatban hatodszor, összességében pedig 23. alkalommal hódította el a Magyar Kupát. A bronzmérkőzést a Tatabánya nyerte 24-20-ra a Gyöngyös ellen.