jégkorong válogatott;Rich Chernomaz;divízió 1/A csoportos világbajnokság;Azari Zsolt;

2014-04-24 07:56:00

Álom maradt a feljutás

Most sem jutott fel a legjobbak közé magyar férfi jégkorong válogatott, miután a dél-koreai divízió 1/A csoportos világbajnokságon kikapott Szlovéniától. A fő gondot az jelenti, hogy a csapat képtelen immár két teljes meccs óta a kapuba találni. A folytatásban maximum a mérleg nyelve szerepét alakíthatjuk, hiszen Ausztria és Japán még harcban áll a feljutásért.

Sajnos igen hamar eldőlt, hogy a magyar jégkorong-válogatott ezúttal sem képes kivívni a feljutást a legjobbak közé, miután a harmadik fordulóban 2-0-ra kikapott az olimpiai hetedik szlovén csapattól a dél-koreai Gojangban zajló divízió I/A osztályos vb-n.

Persze kár áltatnunk magunkat, ugyanis már a tegnapi meccsnek sem a magyarok voltak az esélyesei: magyarok korábban mind a hét tétmérkőzésükön kikaptak a szlovénoktól, akik tavaly még az élvonalban szerepeltek, februárban pedig a szocsi olimpián végeztek az előkelő hetedik helyen.

Ennek megfelelően már az első harmadban nagy volt a szlovén fölény, amely a második játékrész elején gólokká érett. Rich Chernomaz szövetségi kapitány csapata nagyon nehezen került helyzetbe, ám ha mégis eljutottak lövéshez a mieink, azt minden alkalommal hárította Gracnar.

A vége 2-0-s szlovén siker lett, ami azt is jelentette, hogy egyrészt a második mérkőzésén sem tudott betalálni a magyar válogatott, másrészt két találkozóval a vége előtt máris eldőlt, hogy nem juthatunk fel a legjobbak közé.

Ugyanis a japánok a szlovének után ezúttal az ukránokat is megverték, így az ázsiai csapat három forduló után 6 ponttal áll, és van esélye felkerülni a világelitbe. Akárcsak az osztrákoknak, akik ezúttal a hazaiak ellen diadalmaskodtak.

Jégszilánkok

Tegnap sajnos eldőlt, hogy a magyar válogatott kiszállt a feljutásért vívott harcból. A jegkorongblog.hu segítségével összeszedtük miként vélekednek a kapitány és játékosai.

Rich Chernomaz magyar szövetségi kapitány: "Nagyon büszke vagyok a srácokra, arra, ahogy ma játszottak, keményen küzdöttek. Volt sok helyzetünk is, a szlovén kapus sajnos mindent védett. A második és harmadik harmadban emeltünk a tempón, és sokkal fizikálisabb hokit kezdtünk el játszani. Ezt kell folytatnunk."

Azari Zsolt, a magyar csapat támadója: "Nagyon szomorú vagyok, hogy két mérkőzés óta nem tudtunk gólt lőni. A harciassággal, ahogy hajtottunk, nem volt gond, a továbbiakban is ugyanígy kell. Előbb utóbb jönnie kell az eredménynek is. Nagyon sajnálom ezt a 2-0-t, többet érdemeltünk volna."

Szirányi Bence, a magyar csapat védője: "Kicsit álmosan kezdtünk az első harmadban, de utána belejöttünk, és itt is, ott is voltak helyzetek, sajnos nekik bement, nekünk nem. Az osztrákok ellen bele fogunk adni mindent."

Kóger Dániel, a magyar csapat csatára: " Az utolsó másodpercig küzdött a csapat. Ezt a játékot kell továbbra is játszani, és megnyerni a maradék két meccsünket. Az biztos, hogy gólokat kell lőnünk, a támadójátékunknak hatékonyabbnak kell lennie."

Vb - számokban

Eddigi eredmények
1. forduló: Ausztria-Ukrajna 3-2 h.u., Japán-Szlovénia 2-1, MAGYARORSZÁG-Dél-Korea 7-4.
2. forduló: Ausztria-Japán 4-1, Ukrajna-MAGYARORSZÁG 3-0, Szlovénia-Dél-Korea 4-0.
3. forduló: Szlovénia-MAGYARORSZÁG 2-0, Japán-Ukrajna 3-2, Ausztria-Dél-Korea 7-4.