BL;Európa-liga;elődöntő;

2014-04-26 07:49:00

Ragyogó meccs a Fényben

Ötször annyi gól született az Európa Liga elődöntőjének odavágóin, mint a BL hasonló szakaszában, de nemcsak emiatt voltak sokkalta élvezetesebbek a csütörtöki meccsek. Hanem, mert a tét dacára (fináléba jutás) lüktető iramú, változatos, izgalmas, eseménydús volt mindkét parti, de főképp a lisszaboni Fény stadionjában.

A Benfica jól játszott a találkozó nagy részében, az olaszok főleg a második félidő első felében domináltak, de Carlos Tevez egyenlítése után (az argentin támadó 2007 novembere, 26 kupameccs óta először volt eredményes a nemzetközi porondon) mintha elintézettnek vették volna feladataikat. Lima szép akció végén még szebb lövéssel fosztotta meg az olaszokat a boldogságuktól, és EL-veretlenségüktől.

"A győzelemnek örülök, az eredménynek nem annyira. Jobb lett volna 1-0-ra nyerni. De mégiscsak első csapatként győztük le a Juventust" - összegzett a portugál mester, Jorge Jesus. Kollégája szerint játékuk alapján többet érdemeltek volna: "Az eredmény nem tükrözi, mi zajlott a pályán. A hazaiaknak csupán néhány kontraakciója akadt. Ennek ellenére, amit láttam, az bizakodással tölt el" - nyilatkozta Antonio Conte.

Sevillában mindössze három perc alatt dőlt el minden. A 33. minutumban Mbia, a 36-ban Bacca vette be a valenciai kaput. Ám a 2-0 után Unai Emery azt hangoztatta, a gárda még nem jutott el Torinóba, ahol május 14-én majd a döntőt rendezik. "Láttunk már olyat, hogy egy csapat megfordította innen a párharcot. Biztató az eredmény, de jövő héten nem szabad engednünk, hogy ellenfelünk vérszemet kapjon".