Hungaroring;túraautó;

2014-05-04 17:45:00

Dobogót várt, de csak a tizedik lett Michelisz Norbert

Michelisz Norbert a tizedik helyen ért célba a túraautó-világbajnokság (WTCC) magyarországi versenyhétvégéjének vasárnapi második futamán a Hungaroringen.

A Zengő Motorsport Honda Civicjét vezető 29 éves magyar pilóta - az első versenyhez hasonlóan - ezúttal is a 11. pozícióból rajtolt, de nem tudott jelentősen javítani a helyzetén.

A fordított rajtsorrend miatt - az időmérő első 10 helyezettje fordítva állt fel a rajtrácsra - izgalmas csaták alakultak ki a mogyoródi pályán, a győzelemért két korábbi Forma-1-es pilóta, az olasz Gianni Morbidelli (Chevrolet) és a portugál Tiago Monteiro (Honda) küzdött meg egymással, s a párharcból előbbi került ki győztesen.

Az első futamot megnyerő, címvédő Yvan Muller (Citroe:n) a tizedik helyről az ötödikre küzdötte fel magát, maga mögött tartva márkatársát, az összetett pontversenyben változatlanul vezető argentin José María Lópezt.

Michelisz az első versenyen elért hatodik, s a mostani tizedik  helyével kilenc pontot szerzett, így az összetettben 23 ponttal a kilencedik.

A Hungaroring közlése szerint a háromnapos WTCC-hétvége ideje alatt összesen 58 ezer néző látogatott ki a mogyoródi pályára.

A WTCC jubileumi, tizedik szezonjának következő fordulóját a jövő hétvégén rendezik a Slovakiaringen.

eredmény, WTCC, 2. futam (14 kör):
    -------------------------
1. Gianni Morbidelli (olasz, Chevrolet RML Cruze) 26:15.851 perc
2. Tiago Monteiro (portugál, Honda Civic) 0.350 másodperc hátrány
3. Hugo Valente (francia, Chevrolet RML Cruze) 1.206 mp h.
...10. Michelisz Norbert (Honda Civic) 8.842 mp h.

korábban:
    1. futam (14 kör):
1. Yvan Muller (francia, Citroe:n C-Elysée)  25:57.292 perc
2. José María López (argentin, Citroe:n C-Elysée) 1.282 másodperc hátrány 3. Monteiro 8.961 mp h.
...6. Michelisz 16.672 mp h.

Az összetett pontverseny állása 6 futam után (még 18 van hátra): 1. López 115 pont, 2. Muller 105, 3. Sébastien Loeb (francia, Citroe:n C-Elysée) 84, ...9. Michelisz 23