Hosszabbítás kellett a Bayern kupagyőzelméhez

2014.05.18. 00:41
Fotó: Stuart Franklin, Bongarts
A Bayern München labdarúgócsapata ugyan megnyerte a német bajnokságot, azonban a Bajnokok Ligájában nem jött össze a címvédés, a Real Madrid a vártnál jóval könnyebben ejtette ki a bajorokat az elődöntőben. Így már csak egyetlen fontos találkozó várt Pep Guardiola legénysége, a rivális Borussia Dortmund elleni döntő Berlinben, a Német Kupában - írja a Sport24.

Az első félidőben a címvédő Bayern München – melynek kezdőjében egy 18 éves dán is ott volt Pierre Hojbjerg személyében – birtokolta többet a labdát, de a Dortmund rendesen felkészült ellenfeléből, így nem alakult ki túl sok helyzet. A félidő végén előbb a fiatal Hojbjerg, majd a túloldalon Lewandowski veszélyeztetett, de egyikük sem járt sikerrel.

A 64. percben járt a mérkőzés, amikor Hummels fejelte kapura a labdát, Dante azonban a gólvonalról – vagy még azon is túlról – kikanalazta a labdát. A folytatásban a védelmek jól látták el a feladatukat, így gól nélkül pergett le a rendes játékidő.

A hosszabbítás elejét nagyon megnyomta a Dortmund, azonban nem sikerült megszerezni a vezetést, ez pedig megbosszulta magát, ugyanis a 107. percben kihasznált egy védelmi megingást a Bayern, Arjen Robben volt a befejezőember. A hajrában Reus kis híján egyenlített, de lövése egy blokkról fölé pattant, majd az utolsó utáni pillanatban egy kontra végén Thomas Müller állította be a végeredményt.

A münchenieknek ez volt a 17. kupasikerük és a tízedik duplázásuk.

Kupagyőztes lett az Arsenal

2014.05.17. 23:09
Fotó: Paul Gilham/Getty Images
2005-ben nyert utoljára trófeát az Arsenal labdarúgócsapata, így a londoni együttes szimpatizánsai természetesen ki voltak éhezve egy újabb sikerre. Szombatra elérhető közelségbe került az FA-kupa győzelem a számukra, ehhez azonban azt a Hull City-t kellett legyőzni, amely még semmilyen kupát nem nyert - tudósít a meccsről a Sport24.

A Hull City nagyon jól kezdett a Wembleyben rendezett döntőn, ugyanis nyolc perc alatt két góllal büntették meg kissé ziláltnak tűnő ellenfelüket. A kezdeti sokkból fel tudott ocsúdni az Arsenal, amely Santi Cazorla mesteri szabadrúgásával szépített, ám így is hátrányban vonulhatott szünetre a fővárosi csapat.

Az Arsenal játékosai a második félidőben kétszer is hiába reklamáltak a játékvezetőnél, Lee Probert egyszer sem ítélt tizenegyest a javukra. A 71. percben aztán egy szöglet utáni kavarodásból tudott egyenlíteni az Arsenal, Koscielny volt jókor jó helyen. Akár a rendes játékidőben megnyerhette volna a meccset az Arsenal, de Gibbs óriási helyzetben fölé lőtt.

Mivel 90 perc nem volt elég a csapatoknak arra, hogy döntsenek, hosszabbítás következett, melynek elején Giroud bólintott a keresztlécre. A 109. percig kellett várni az újabb gólra, azt Ramsey szerezte, aki kapásból lőtt a Hull kapujába. Kisvártatva két nagy helyzete is akadt a Citynek, de előbb Aluko nem tudta kihasználni Fabianski kapitális hibáját, majd egy távoli bomba kerülte el a londoni kaput.

Végül az Arsenal kihúzta a hármas sípszóig, Arséne Wenger együttese nyerte meg az FA-kupa döntőjét - a klub fennállása során a 11.-et.

Az Atlético Madrid lett a spanyol bajnok!

2014.05.17. 23:04
Fotó: Alex Livesey/Getty Images
Az Atlético Madrid nyerte a spanyol labdarúgó-bajnokságot: Diego Simeone együttese szombaton a Primera División zárófordulójában 1-1-es döntetlent ért el a címvédő Barcelona otthonában rendezett mindent eldöntő összecsapáson. Az Atlético Madrid 1996 után nyert újra bajnoki címet, a klub történetében a tizediket.

Érdekesség, hogy a Barcelona és az Atlético ebben a szezonban hatodik alkalommal találkozott egymással, a Spanyol Szuperkupában, mindkét bajnokin, valamint a BL-negyeddöntő első felvonásán is döntetlen született, míg a legrangosabb európai kupasorozatban a visszavágó madridi győzelemmel zárult.

Primera División, 38. (utolsó) forduló:
FC Barcelona-Atlético Madrid 1-1 (1-0)
--------------------------------------------
Camp Nou Stadion, 100 ezer néző, v.: Mateu Lahoz
gólszerzők: Sanchez (34.), illetve Godin (49.)
sárga lap: Piqué (5.), Busquets (45.), Messi (45,), Song (73.), Mascherano (90.), illetve Godin (36.), Tiago (37.), Filipe Luís (69.), Raúl Garcia (92.)

Barcelona:
------------
Pinto - Dani Alves, Piqué, Mascherano, Adriano - Fabregás (Xavi, 77.), Busquets (Song, 57.), Iniesta - Sanchez, Messi, Pedro (Neymar, 62.)
Atlético Madrid:
------------------
Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe Luís - Koke, Tiago, Gabi, Arda Turan (Raúl Garcia, 23.) - Villa, Diego Costa (Adrian, 16., Sosa, 72.)

A Barcelona az első pillanattól kezdve a magához ragadta a kezdeményezést, ugyanakkor a vendégek hátsó alakzata csírájában elfojtotta a katalánok minden próbálkozását. Diego Simeonénak, a vendégek vezetőedzőjének ugyanakkor már az első félidőben két kényszerű cserét kellett végrehajtania, ráadásul Diego Costa és Arda Turan személyében kulcsjátékosait vesztette el a jövő szombati, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája-döntőjére készülő Atlético. Mindkét futballista sírva hagyta el a játékteret.

A fővárosiak jól szűkítették a területet, nem hagyták kibontakozni a Barcát, amely szinte a semmiből szerzett vezetést, Sanchez nagy góljával. A félidő hajrájában az Atlético ugyan beszorította ellenfelét, de nem tudott egyenlíteni.
A fordulást követően szinte azonnal egyenlíthetett volna a madridi alakulat, de a korábbi Barca-sztár, David Villa a kapufát találta el. Nem sokkal később már összejött az egyenlítés az Atléticónak: ahogyan a szezonban oly sokszor, most is pontrúgás után kapott gólt a Barcelona. A katalánoknak nagyjából negyedórára volt szükségük ahhoz, hogy magukhoz térjenek a sokkból, ezt követően azonban ismét egykapuzásba kezdtek, és Messi révén gólt is szereztek, ám a játékvezető les miatt - jogosan - nem adta meg a találatot. A hajrában a Barcelona nem tudta feltörni a vendég kiváló védelmét, így az eredmény nem változott.

I. félidő:
---------
34. perc: Fabregás emelt be egy labdát a beinduló Messinek, az argentin melléről kissé hosszan pattant el a labda, Sanchez azonban érkezett, és éles szögből óriási gólt lőtt a rövid felső sarokba (1-0).

II. félidő:
----------
49. perc: egy jobb oldali szögletre az előrehúzódó Godin remek ütemben érkezett, és nyolc méterről óriási erővel fejelt a kapu bal oldalába (1-1).