labdarúgás;Újpest;Magyar Kupa;Diósgyőri VTK;Tomiszlav Szivics;vezetődző;Nebojsa Vignjevic;

2014-05-22 08:00:00

Több mint 15 ezer jegy elkelt a kupadöntőre

Az Újpest és a Diósgyőr vezetőedzője szerint is elszántan és motiváltan készülnek labdarúgóik, akik győzni szeretnének a Magyar Kupa vasárnapi döntőjében, amelyre már 15 700 jegy kelt el. Tomiszlav Szivics, a DVTK és Nebojsa Vignjevic, az Újpest trénere is leszögezte: egyértelműen a kupa elhódítása a céljuk, melyhez futballistáiknak a maximumot kell majd nyújtaniuk a pályán.

Az Újpestnek az esetleges diadal megmentené a szezonját, míg a diósgyőriek a Ligakupában aratott győzelem után újabb trófeát vinnének haza Miskolcra. Mindkét tréner külön kiemelte, hogy sokat jelent számukra szurkolótáboruk, amelyet a legjobbnak ítéltek az országban.

Simon Krisztián, az Újpest fiatal támadója korábban még nem játszhatott kupadöntőben, ezért is várja már nagyon a találkozót. Szerinte nagyon fontos a felkészülés, a héten elvégzett munka, úgy érzi, kiváló a hangulat jelenleg a csapatnál, mindenki maximálisan motivált a döntő előtt.

A DVTK-nál Futács Márkó sérülése a legnagyobb gond: a válogatott debreceni edzőtáborából kedden hazautazó csatár vasárnapi szereplése erősen kérdéses, akárcsak a kisebb sérüléssel küzdő Kabát Péter játéka.

A finálé, melynek győztese 10 millió forinttal gazdagodik, vasárnap 19 órakor kezdődik a Puskás Ferenc Stadionban, melyet élőben közvetít a Duna Televízió.