Real Madrid;Bajnokok Ligája;Atlético Madrid;Sergio Ramos;Diego Costa;

2014-05-26 07:53:00

A királyi gárdáé a BL-korona

Az Atlético Madrid fél kézzel már fogta a trófeát, amikor érkezett Sergio Ramos, és a 93. percben megmentette a Real Madridot. A királyi gárda a hosszabbításban bedarálta az erejével teljesen elkészült riválist, s fennállása 10. BEK/BL-elsőségét szerezte meg: a lisszaboni döntőben végül 4-1-re nyert. Nem volt szép meccs a finálé, de az érzelmek és izgalmak kárpótoltak mindenért.

"Egyenlíteni nehezebb volt, mint a folytatásban kicsikarni a győzelmet - Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője idáig jutott az Atlético elleni Bajnokok Ligája-döntőt követő értékelésében, amikor Sergio Ramos, Marcelo, Pepe, Isco meg még néhányan a királyi gárdából "betörtek" a sajtószobába, hogy ott is megünnepeljék kicsit az Atlético elleni 4-1-es diadalt.

BL-rekordok
1. walesi játékosként szerzett gólt a döntők történetében Gareth Bale
2. edző Carlo Ancelotti Bob Paisley után, aki három BEK/BL-serleget hódított el
9. percben belátta az Atlético: Diego Costa nem képes játszani; helyére Adrián López állt be, ez a finálék leggyorsabb cseréje
10. alkalommal nyerte meg a Real Madrid a legrangosabb európai klubtrófeát
17 gólt szerzett C. Ronaldo a most zárult idényben - ez rekord
93. percben szerezte az egyenlítést érő gólt Sergio Ramos, ez a döntők történetének legkésőbbi találata a rendes játékidőben
67 gólnál jár C. Ronaldo a BL-ben, ezzel beérte Messi s már csak Raúl van előtte az örökrangsorban

Dolguk végeztével a játékosok hátrahagyták az olasz szakembert, aki eztán boldogságának adott hangot, mondván a klub történetének egy nagyon fontos serlegét szerezték meg. Gratulált a riválisnak, de úgy ítélte meg, megérdemelték a győzelmet.

A Real Madrid sokáig csak szenvedett a lelkes Atlético-játékosok nem ritkán önfeláldozó, sőt önveszélyes futballjától, meg attól, hogy a cirka 240 millió eurós támadótriója tulajdonképpen en bloc csődöt vallott.

Benzema és C. Ronaldo mintha pályán se lett volna, Bale meg azzal vétette észre magát, hogy olyanokat rúgott a labdába, amilyen nemhogy egy 100 milliós futballistától, egy magyar NB I-estől sem néznek jó szemmel a szurkolók.

Más kérdés, hogy a hosszabbításban ő fejelte be azt a gólt, amivel a fehérek fordítottak.

A Real hőse azonban Sergio Ramos volt (a védő hat gólt szerzett utóbbi hét meccsén; Benzema ez idő alatt egyet sem…). Az antihőse pedig majdnem Bale és Casillas lett.

Így látta Európa a finálét
Marca
A gondviselés rábólintott Sergio Ramos 93. perces fejesére, amely összetörte az Atleticót

SPORT
Sergio Ramos testesíti meg a legjobban az örök madridit, aki még akkor is lélegzik, amikor a többiek már meghaltak.

As
A pozitív hozzáállás meghozta a Real számára a tízediket

Tuttosport
Ancelotti az utolsó percben diadalmaskodott. A Real hosszabbításban váltotta valóra a tizedik trófeáról szőtt álmait

Corriere della Sera
Ennek így kellett lennie. Hihetetlen módon jött az egyenlítő gól - Micsoda keserűség az Atléticónak?!

Gazzetta dello Sport
A Real delíriumban. Carletto felemelhette a tízediket

Corriere dello Sport
Hihetetlen feltámadás! A Real tizedik BEK/BL-címe, Ancelotti harmadik diadala - ő Európa királya

Daily Mail
Wales hercege megkoronázta Európa királyait

Tha Guardian
Bale szállította a Realnak a tizediket, a hosszabbításban romba döntve az Atléticót

Kurier
A királyiak diadala a munkások felett

Bild
Bajnokok Ligája-őrület! A Real későn jött, de erőszakosan, és 4-1-re megverte az Atléticót

A kapus óriásit hibázott Godín első félidőben elért fejesgóljánál, borzalmasan jött ki, ám Ramos a 93. percben megmentette társa(i) becsületét.

Az Atlético a 80-85. percre totálisan elkészült erejével, mindenki begörcsölt az elképesztő munkát igénylő védekezéstől, lépni alig bírtak.

Hogy így alakult, abban nagy szerepe volt Diego Simeonénak.

"Hibáztam, valóban" - mondta az argentin tréner. A Barcelona elleni bajnoki döntőben izomhúzódást szenvedett Diego Costát benevezte a meccsre, de a csatárt a 9. minutumban Adrián Lópeznek kellett váltani.

Egy friss ember sokat segíthetett volna a "matracosokon" a hajrában.

"Állítólag a győzelem a legfontosabb. Számomra viszont mindennél többet jelent az a támogatás, amit az emberektől kapunk. Büszke vagyok a játékosaimra, mindent megtettek a trófeáért, mégsem sikerült megszerezniük.

Ám amit elértek, az így is hallatlan. Ha értékelnem kellene a szezonbeli teljesítményüket, akkor 9,5 pontot adnék nekik a tízből. Most pihenünk egyet, majd elkezdjük a munkát a következő idényre készülvén".

"A gól nem szimplán az enyém, hanem az összes madridistáé! Megdolgoztunk a sikerért, egy pillanatra sem adtuk fel" - mondta Ramos. Szerinte ahogy az Atlético a bajnoki címet, úgy ők a BL-diadalt érdemelték meg.

A hajrában még Marcelo és büntetőből Cristiano Ronaldo is betalált, utóbbinak különlegesebb volt ünnepelni, hiszen ez volt a szezonbeli 17. gólja, amivel talán soha meg nem dőlő BL-rekordot állított fel, másfelől pályafutása Lisszabonból indult és most ott érte e dicsőség.

A Real 12 éve várt a 10. BEK/BL-sikerre. Mindent megtett, hogy elérje az újabb sikert, hogy pontosan mennyi pénzt költött el játékosokra, azt ép ésszel felfogni se lehet, állítólag több mint 2,1 milliárd eurót, csak Gareth Bale árából két Atléticót lehetne összerakni.

Akárhogy is, a spanyol futball a mennybe ment. Még nem volt olyan, hogy városi derbivé lényegüljön a BL-döntő, most Madrid ezt végbevitte. A Real megszerezte tehát a BL-t, a Sevilláé lett az idén az Európa Liga, az Európa- és a világbajnoki trófea a spanyol válogatott birtokában van. Mi jöhet még ezek után?  Vb-címvédés Brazíliában?