Az új választójogból elsősorban a Franciaország területén élő marokkóiak és algériaiak profitáltak volna. 2010-es adatok szerint az ország területén 3,8 millió külföldi él, köztük 466 ezer algériai és 435 ezer marokkói. A törökök számát 221 ezerre, a tunéziaiakét pedig 147 ezerre tették. Bernard Cazeneuve belügyminiszter azonban az LPC televízióban elismerte azt, hogy a Nemzeti Front győzelme urán új helyzet állt elő, s az előterjesztést nem koronázhatja siker. Mint mondta, a politikában nincs elég támogatása a tervezetnek. A FN üdvözölte a döntést, elnökhelyettese, Florian Philippot szerint ez már az EP választás kedvező hatása.
Franciaországban többen valóságos sokként élik meg, hogy egyre inkább a jobboldali radikálisok témakörei határozzák meg a közéletet. Pedig változás egyhamar nem várható. A konzervatív UMP romokban hever, különösen a korrupciós ügybe keveredett Jean-Francois Copé pártelnök lemondása miatt, Nicolas Sarkozy aligha lesz a párt megmentője, a szocialisták pedig csak rossz híreket kapnak, már ami gazdaságpolitikájuk sikerességét illeti, néhány napja kiderült, hogy tovább emelkedett az állástalanok aránya, amit sokan Francois Hollande elnök totális kudarcának neveznek.
Párizsban csütörtök este mintegy négyezer emberi jogi aktivista tüntetett a Bastille-nál Marine Le Pen pártjának dominanciájával szemben. A résztvevők szerint véget kell vetni a választók apátiájának, s rá kell ébreszteni őket arra, mennyire veszélyes ideológiát követ a FN.