Valentino Rossi;Moto GP;Jorge Lorenzo;Marc Marquez;Mugelló;

2014-06-02 07:56:00

Mugellóban is győzött Marc Marquez

Lassan már elkezdhet más sportág felé kacsingatni a Moto GP új királya, a címvédő Marc Marquez. A 21 éves spanyol klasszis ugyanis kezdi unalomba fullasztani a királykategória idei világbajnokságát: a hatodik versenyen a hatodik pole pozíciót követően a hatodik győzelmét aratta.

Marquez ezúttal Mugellóban mutatta meg, ki az úr a háznál, igaz,a szurkolók legalább az utolsó kanyarig bízhattak abban, hogy ezúttal elveri valaki a gyorsasági motorozás Földönkívülijét.

Gyorsasági motoros vb, Olasz Nagydíj

MOTO3
A futam végeredménye: 1. Romano Fenati (olasz, KTM) 39:46.256 perc, 2. Isaac Vinales (spanyol, Calco) + 0.010 mp., 3. Alex Rins (spanyol, Honda) + 0.011 mp.
A vb állása: 1. Jack Miller (ausztrál, KTM) 104, 2. Fenati 99, 2. Rins 87.
MOTO2
A futam végeredménye: 1.Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 39:45.660, 2. Luis Salom (spanyol, Kalex) + 0.248 mp., 3. Jonas Folger (német, Kalex) + 3.600 mp.
A vb állása: 1. Rabat 124, 2. Kallio (finn, Kalex) 102, 3. Vinales 69.
MOTOGP
A futam végeredménye: 1. Marc Márquez (spanyol, Honda) 41:38.254 perc, 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) + 0.121 mp., 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) + 2.688 mp.
A vb állása: 1. Márquez 150 pont, 2. Rossi 97, 3. Pedrosa (spanyol, Honda) 96.

Ám a yamahás Jorge Lorenzo csak arra volt képes, hogy hatalmas csatára késztesse honfitársát - az utolsó körökben többször oda-vissza előzgették egymást -, legyőzni már nem tudta.

Kettejük mögött a hét ünnepeltje, a 300. versenyét futó Valentino Rossi lett a harmadik, és a Doctor máris feljött összetettben a második helyre. Igaz, Marquezt akkor sem tudná megelőzni, ha az a következő két futamon el sem indulna…

Mindenesetre a spanyol már megtalálta magának az új kihívást, miután Mugellóban találkozott honfitársával a kétszeres Formula-1-es világbajnokkal, Fernando Alonsóval, és a beszélgetésüket követően elárulta, hogy egyszer ő is szívesen

versenyezne az F1-ben. A legkisebb kategóriában a szokásosnál is szorosabb befutót láthattak a nézők: tizenegy századon belül "esett be a célba" a három dobogós.

Romano Fenati nyert 1 századdal a spanyol Vinales és további egy ezreddel a szintén spanyol, és a célvonal előtt ötven méterrel még vezető Rins előtt.

A vb-pontversenyben vezető ausztrál Jack Miller nem fejezte be a versenyt - csak ő és Fenati nyert idén futamot - így nagyon szorossá vált a világbajnoki versengés.

Nem úgy, mint a Moto2-ben, ahol az összetettben vezető spanyol Esteve Rabat diadalmaskodott, így tovább növelte előnyét a vetélytársai előtt.