X_Foci VB 2014;Argentína;Messi;bosnyákok;vb-favorit;Higuaín;

2014-06-16 09:35:00

Messi: egy gól és más semmi

Az újonc bosnyákok akkor kezdhették volna rosszabbul vb-történetüket, ha már az első vagy a második percben gólt kapnak.

A harmadikban tudniillik máris hátrányban voltak. Messi bal oldalról érkezett szabadrúgása Kolasinacról saját kapujába pattant.

A gól nemcsak a bosnyákoknak jött rosszul, hanem a nézőknek is. A dél-amerikaiak a vezetés tudatában unottan passzolgattak, futballt az európaiaktól láthattunk csak, tőlük se sokat. Besic, a Ferencváros védekező játékosa mondjuk kiválóan semlegesítette Messit, Misimovic meg jól szervezett elöl. Komoly helyzetet ugyan nemigen alakítottak ki, de idővel benne volt a pakliban az egyenlítés.

Alejandro Seballa a szünetben jobbnak látta totálisan átszervezni csapatát. Az alapfelállás szerint 5-3-2 volt a hadrend, három belső bekkel, a másodikra egyikük, Campagnaro már nem futott ki, őt Gago váltotta, Maxi Rodriguez helyére pedig Higuaín érkezett. Innentől 4-2-3-1-ben játszottak az argentinok. A változtatásra azért volt szükség, hogy a középpályán megszűnjön az szláv dominancia.

Mindennek meg is lett az eredménye. Az eladdig bántóan pontatlan, és az összes cselsorozatát elrontó Messi a 65. percben megindult, kényszerítőzött Higauínnal, átsasszézott Besic és Spahic lábain, majd a szokásos lapos, csavart lövéssel a helyére küldte a labdát: a jobb kapufáról vágódott a hálóba (2-0).

A kétgólos előnyben sokkalta felszabadultabban futballoztak a világoskékek, s mintha a rivális is elkedvetlenedett volna. De nem adta fel!

Safet Susic sorozatban hozta be a támadókat, köztük Ibisevicset, aki a 85. percben reményt adott az övéinek. Vitte őket előre a szívük, de nekik már erejük nem volt, hogy csodát tegyenek, a másik oldalnak meg koncentrációja, hogy lazább legyen a vége.

Szóval izgalom akadt, de gól nem, maradt a 2-1.

A bosnyákok mindenesetre irigylésre méltóak: hihetetlenül jó csapatuk van.

Itt vannak a közelükben, de hol vagyunk mi tőlük?...

Argentína-Bosznia-Hercegovina 2-1 (1-1)

F csoport, 1. forduló. Rio de Janeiro. 74 000 néző. Jv.: Joel Aguilar (salvadori).

Argentína: Romero – Zabaleta, Campagnaro (Gago, 46.), F. Fernández, Garay, Rojo – Maxi Rodríguez (Higuaín, 46.), Mascherano, Di María – Agüero (Biglia, 88.), Messi.

Bosznia-Hercegovina: Begovic – Mujdza (Ibisevic, 69.), Bicakcic, Spahic, Kolasinac – Pjanic, Besic – Hajrovic (Visca, 71.), Misimovic, Lulic – Dzeko.

Gól: Kolasinac (3. - öngól), Messi (65.), ill. Ibisevic (85.).

Sárga lap: Rojo (25.), ill. Spahic (63.).