Szlovénia;Mocsai Lajos;férfi kézilabda-válogatott;Mikler Roland;

2014-06-17 07:51:00

Nincs erő, nincs világbajnokság

Rendkívül gyenge második félidei játékkal fájó vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda válogatott Szlovéniától, s így a világbajnokságról biztosan, az olimpiáról pedig nagy valószínűséggel lemarad a Mocsai-csapat.

Nehéz magyarázatot találni a magyar kézilabda válogatott vasárnapi teljesítményére, már legalább is ami a végjátékot illeti. Öt perccel a lefújás előtt még döntetlen volt az állás, s a veszprémi három gólos előny birtokában biztosnak látszott a továbbjutás, majd jött egy förtelmes végjáték, amelyben végül hat góllal kikaptak a mieink. Mocsai szövetségi kapitány az MTI-nek nyilatkozva a „kifacsart” kulcsjátékosokkal és a sérülésekkel magyarázta a fájó vereséget.

Teljes a mezőny
A hétvégén teljessé vált a  december 7. és 21. között sorra kerülő, magyar-horvát közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság mezőnye. A kontinenstorna sorsolására csütörtökön Zágrábban kerül sor. Az Európa-bajnokság mezőnye: MAGYARORSZÁG, Horvátország (rendezők), Dánia, Franciaország, Hollandia, Lengyelország, Montenegró, Németország, Norvégia, Oroszország, Románia, Spanyolország, Svédország, Szerbia, Szlovákia, Ukrajna.

"Sajnos a végjátékra elfogytunk. Többen sérültek voltak, pihentetni kellett őket, de a cserék révén megbomlott az egység. A támadásokban a kritikus szakaszban labdákat veszítettünk, leindítottak bennünket. Tőlünk nem volt senki, aki a végén elvállalta volna a befejezéseket. Komplett kerettel jobban bírtuk volna" - mondta a kapitány, hozzátéve, hogy hazai pályán lett volna mód 6-7 gólos előnyt szerezni, s az elegendő lett volna.

Mocsai elismerte, hogy bonyolultabbá tettük az utunkat Rióba, de van még remény az olimpiai kijutásra, igaz, ehhez az EB-n a legjobb olyan válogatottként kell végezni, amelyiknek még nincs riói

kvalifikációja "Az biztos, hogy nehezebb dolgunk lesz, mintha kijutottunk volna a vb-re, de az Eb-n lehet úgy szerepelni, hogy elérhető lesz az olimpiai selejtezős pozíció. Amíg van remény, addig harcolni kell, nem adjuk fel a riói álmainkat" - jelentette ki Mocsai.

Csalódottak voltak az elveszített mérkőzés miatt a magyar játékosok is. Nagy László elismerte, kiadták a kezükből a meccset, míg a kapus Mikler Roland úgy vélte, az első félidőben szilárdan védekeztek és jól mozgatták az ellenfél védelmét, de a második félidőre, főleg annak a végére ebből semmi sem maradt. "Nagyon gyengén játszottunk a végjátékban" – ismerte el Lékai Máté.