Formula 1;Mercedes;Osztrák Nagydíj;Williams Massa;

2014-06-23 07:54:00

Újabb Mercedes-dupla

Noha az időmérőn megszakadt a Mercedesek uralma - az első sort kisajátította a Williams Massa, Bottas sorrendben -, a 10 év után a Formula-1 versenynaptárába visszatért Osztrák Nagydíj futamán helyre állt a világ rendje.

A világbajnoki pontversenyben vezető Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyert - idén harmadszor, pályafutása során hatodszor diadalmaskodott -, megelőzve csapattársát, Lewis Hamiltont. Rosbeg 29 pontra növelte előnyét összetettben. A harmadik helyen Valtteri Bottas, a Williams finn versenyzője ért célba Spielbergben, míg a címvédő, négyszeres világbajnok Sebastian Vettel (Red Bull) műszaki probléma miatt kénytelen volt feladni a GP-t.

A szombati időmérőn meglepetésre győztes, így a pole pozícióból rajtoló brazil Felipe Massa (Williams) első kerékcseréjénél taktikai hibát követett el a csapata - túl későn hívták be a boxba -, így a sokáig vezető pilóta végül negyedikként zárt. A világbajnokság két hét múlva Silverstone-ban, a Brit Nagydíjjal folytatódik.

F1-számokban

Osztrák Nagydíj végeredménye: 1. Nico Rosberg (német, Mercedes), 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 3. Valtteri Bottas (finn, Williams), 4. Felipe Massa (brazil, Williams), 5. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari), 6. Sergio Perez (mexikói, Force India), 7. Kevin Magnussen (dán, McLaren), 8. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull), 9. Nico Hülkenberg (német, Force India), 10. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari).
Leggyorsabb kör: Perez, 1:12.142 perc
Pole pozíció: Massa
A vb állása
Pilóták: 1. Rosberg 165 pont, 2. Hamilton 136, 3. Ricciardo 83, 4. Alonso 79, 5. Sebastian Vettel (német, Red Bull) 60.
Konstruktőrök: 1. Mercedes 301 pont, 2. Red Bull 143, 3. Ferrari 98, 4. Force India 87, 5. Williams 85, 6. McLaren 72.