Budapest Pride;Szivárvány Misszió Alapítvány;Magyar Liberális Párt;Norvég Civil Alap;Milanovich Dominika;

2014-06-26 07:52:00

Pénteken kezdődik a Budapest Pride

Június 27-én, 20 órától a Toldi moziban lesz az idei Budapest Pride megnyitója. A július 6-ig tartó fesztivál hatvan programmal, kiállításokkal, koncertekkel, kerekasztal-beszélgetésekkel, filmvetítésekkel huszonkét helyszínen várja az érdeklődőket. A felvonulást július 5-én 15 órától rendezik, a gyülekező a Kossuth téren lesz - mondta Milanovich Dominika, a Szivárvány Misszió Alapítvány szóvivője.

A sajtótájékoztatón arra a kérdésre, hogy a szervezet kapott-e támogatást a Norvég Civil Alaptól, és hajlandó-e bemutatni az erről szóló elszámolást a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalnak (Kehi), az alapítvány szóvivője azt válaszolta: 2013-ban, pályázat alapján mintegy ötezer eurónyi támogatást kaptak.

Elmondása szerint a Kehi megkereste őket, ám mivel magyar állami pénzt nem használtak fel, a vizsgálatot jogszerűtlennek, a civil szervezetek ellehetetlenítésére tett kísérletnek tartják, ezért nem működnek együtt a hatósággal.

Hanzli Péter, az alapítvány másik szóvivője azt is elmondta, megengedhetetlen, hogy Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettesként néhány napja aberrációnak és devianciának minősítette a heteroszexuálistól eltérő szexuális orientációt.
*
A Magyar Liberális Párt ifjúsági tagozatának tagjai tegnap Semjén Zsolt hivatalánál jártak, és egy könyvcsomagot vittek a miniszterelnök-helyettesnek, melyeket homoszexuális írók írtak. A liberálisok a hétvégén tett, meleg emberekkel kapcsolatos kijelentései miatt már korábban nyílt levelet írtak és találkozót kezdeményeztek Semjén Zsoltnál.

Úgy vélik, a pénteken kezdődő Budapest Pride fesztivál rendezvényei remek alkalmat biztosítana erre. Semjén Zsolt válaszlevélben reagált a tagok látogatására és korábbi nyílt levelükre, mely többek között ezt tartalmazza:,,Az Alaptörvény alapvetésével, - amely védeni rendeli az egy férfi egy nő életszövetségén alapuló házasságot és a családot - ellentétesek az Önök törekvései...

Ha "feladnánk" a természet rendjén nyugvó, egy férfi egy nő meghatározását, és azt kiterjesztenünk pl. két férfira vagy két nőre, nem tartanák-e ezt diszkriminatívnak más formációk vonatkozásában? Pl. a több nejűséggel szemben? Ha a "férfi, nőt" feladjuk, az "egyet" miért nem?

Ezt fogalmaztam meg plasztikusan úgy, hogy ha két férfi házasodhat, akkor három miért nem? Hol van akkor a házasság határa? Továbbá a Magyar Állam nem azért védi és támogatja anyagilag és erkölcsileg a házasság és a család intézményét, hogy az állampolgárok "szexuális önmegvalósítását" finanszírozza, hanem azért, mert itt születik és nevelkedik fel a gyermek, aki fenntartja a társadalmat és a nemzetet."