X_Foci VB 2014;nyolcaddöntő;Brazília;Chile;Neymar;Alexis Sanchez;

2014-06-28 22:58:00

Brazília negyedszer is megállította a chileieket

Óvatosan vezette fel Luiz Felipe Scolari a chileiek elleni nyolcaddöntőt, s ahogy kezdetét vette Belo Horizontéban az összecsapás, igazolódott is a brazil kapitány félelme. A vörös-kékek mintha a múltban elszenvedett összes séreleméért, közte a három vb-kiesésért (amikor Chile története során továbbjutott csoportjából, mindig a selecao jelentette számára a végállomást) most akarna elégtételt venni.

Vezetést mégis a kezdeti szorongatásból kiszabadult házigazda ért el egy szöglet után, a 18. percben. Neymar bal oldali sarokrúgását a rövid kapu előterében Thiago Silva megcsúsztatta, a hosszú közelében pedig David Luiz és Mena csatájából a labda a kapuban kötött ki. Elsőre úgy tűnt, hogy a brazil bekk térddel segítette azt a kapuba, az ismétlések alapján azonban egyértelművé vált, hogy a menteni igyekvő Mena lábáról pattant saját kapujába.

Chile nem sokat teketóriázott, megint nekiesett az ellenfélnek, szorongatott, szorongatott, ám Hulk hathatós segítsége nélkül nem tudott volna helyzetet kialakítani. A Zenit szélső támadóját ezúttal a bal oldalra vezényelte Scolari. Marcelo a saját 16-osuknál bedobta Hulknak a labdát, aki röviden tette vissza a feladónak, lecsapott rá Vargas, középre adott Alexis Sáncheznak, aki Thiago Silva lába alatt és Júlio César keze mellett finoman gurított a kapuba (1-1).

Ezek után újfent a brazilok erőltették a támadásokat, de jobbára csak szögletekig, szabadrúgásokig jutottak, komoly ziccer nem alakult, a másik oldalon is csupán Alexis köténypassza után, de a védők blokkolták Vargas lövését, s ezzel véget is ért az első félidő.

Nem volt rossz a meccs, az iram lüktető volt, egyszer az egyig, másik pillanatban a másik kapu előtt zajlott játék, akadtak szép megmozdulások, de mindez nem volt elmondható a második játékrészről. A hibája után görcsösen akaró Hulk ugyan bevette Bravo kapuját, ám a balról jövő beadást a karja segítségével készítette le magának.

Ezen kívül szenvedés volt az egész. A brazilok rájuk egyáltalán nem jellemző ívelgetéssel próbálkoztak, a chileiek meg érezték, hogy nagyon menni előre nem túl biztonságos, így aztán csapkodó, zaklatott „nem játék” alakult ki.

A nulla Fred helyére beállt Jo lábában ott volt a gól, de luftot rúgott, a 84. percben Hulk két pompás csel után tornáztatta meg Bravót, előtte Júlio Césarnak mondhattak társai bravót, amint egy Isla-Vidal kényszerítő után Charles Aranguiz vette célba a kapu bal oldalát.

Elkerülhetetlen volt a hosszabbítás.

Elképzelhetetlennek tetszett, de a kétszer 15 perces hosszabbítás alulmúlta a második félidőt. Chile védekezett, a brazilok meg bizonyították, hogy egyedül Neymar idézi a régi nagyokat, sehol egy Ronaldo cipőjének sikálására méltó csatár, sehol egy Ronaldinho vagy Zico féle irányító, a fedezetsorban még egy Gilberto Silvához mérhető középpályás sincs, s habár Marcelo nem rossz, de nem egy Roberto Carlos. A 120. percben Pinillia kis híján eltörte a keresztlécet, megmentve a házigazdát a totális csődtől.

A büntetőket Brazília kezdte, David Luiz a kapu jobb oldalába lőtt.

Pinilla jött, aki az imént egész jól célzott, most sehova se: középre tartó labdája elakadt Júlio Césarban.