kajak-kenu;Kozák Danuta;Dudás Miklós;világbajnoki válogató;

2014-07-01 08:00:00

Nyolc duplázó a kajak-kenu válogatón

Nyolc egység megismétete három héttel ezelőtti sikerét a kajakosok és kenusok Szegeden rendezett világbajnoki válogatójának vasárnapi zárónapján. Az olimpiai és világbajnok kajakos Kozák Danuta az 500 méter egyes után 200 méter egyesben sem talált legyőzőre, míg a kenusoknál ismét a tavalyi vb-n bronzérmes Lakatos Zsanett nyert 200 méter egyesben.

A férfiaknál a C-1-es 500 méteres döntőben ezúttal is a győriek tehetsége, a 19 éves Khaut Kristóf diadalmaskodott, a kajakosok 200 méteres versenyei során egyesben az olimpiai hatodik, májusban, ugyancsak Szegeden világkupa-győztes Dudás Miklós, párosban pedig a Molnár Péter, Bán Kristóf duó ismételte meg az első fordulóban aratott sikerét.

Férfi C-2 500 méteren ezúttal Varga Dávid és Vass András, női K-2 200 méteren pedig Vad Ninetta és Kárász Anna kettőse ért elsőként a célba, ezekben a számokban az első válogatón győztes egységek nem álltak rajthoz, így nagy valószínűséggel a most győztes hajók szállhatnak majd vízre az orosz fővárosban. Mindhárom 5000 méteres versenyben az győzött, aki három héttel korábban is: a kenusoknál Vajda Attila, a kajakosoknál Pauman Dániel és Medveczky Erika.

A szövetség tájékoztatása alapján a szombati győztesek közül Csipes Tamara (K-1 1000 m) és a Dombi Rudolf, Boros Gergely kettős (K-2 500 m) "szétlövés" nélkül bekerült az utazók közé, miután riválisaik lemondtak a pótválogató lehetőségéről.

Férfi C-1 200 méteren már vasárnap délelőtt lebonyolították a "szétlövést", amelyben Nagy Péter legyőzte győri csapattársát, Lantos Ádámot. A moszkvai vb-t augusztus 6. és 10. között rendezik.