A kislány 1935-ben került egy bátor fotós felvétele nyomán a Sonne ins Haus című náci családi magazin címlapjára, ez lett leghíresebb címlapja. A kis Hessy fotóját megkapta később minden német frontkatona a gyermeki tisztaság szimbólumaként a vérontás közepén.
„Ma csak nevetek rajta, de ha a nácik rájöttek volna, hogy ki vagyok, akkor ma aligha mesélhetném el ezt a történetet” – mondja a ma 80 éves a Bild Zeitung által felkutatott Hessy, aki nyugalmazott orvosként él New York-ban. Szerencsére annyira „elbűvölte” Joseph Goebbels propaganda-minisztert, hogy sem ő, sem a Gestapo, sem az SS nem fogott gyanút. Tudtukon kívül kapott óriási pofont a fajelmélet, de akkor ezt alig néhány ember tudhatta meg.
A Levinson-szülők, a rigai opera elismert énekesei 1928-ban költöztek Berlinbe és a Deutsche Operhez szerződtek. Itt született meg 1934-ben Hessy, akit szülei elvittek a német főváros legismertebb fotósához, Hans Ballinhoz, csupán családi emlék készítésére. Akkor már kitették őket a dalszínházból, az apa a legalantasabb munkákat volt kénytelen elvállalni. Néhány hónappal később óriási megdöbbenésre látták meg kislányuk fotóját a Sonne ins Haus címlapján. A képet maga Goebbels doktor választotta ki. „Tudtam jól, hogy zsidó családról van szó, de nevetségessé akarta, tenni a nácikat azzal, hogy egy ez a tökéletes babaszépség lett az ő hősnőjük” – mesélte később Hans Ballin.
A Levinson családnak szerencsére időben sikerült elmenekülnie Párizsba, majd a francia összeomlás után előbb Kubába, majd 1949-ben New Yorkba költöztek. Hessy itt nőtt fel és alapított családot. Az idős asszony néhány nappal ezelőtt mesélte el történetét a jeruzsálemi Jad Vásem központnak és átadta a kurátoroknak az „életveszélyes tréfa” mementóját.