Diósgyőr;zárt kapuk;FC Tatran Presov;

2014-07-05 07:51:00

Győzelem után zárt kapuk mögött a Diósgyőr

Ha valaki azt hinné, hogy a Diósgyőr azért rendelt el zártkapus edzőmérkőzést mára az 1. FC Tatran Presov ellen, mert attól tart, hogy a szurkolók egymást taposnák a játékosok autogramjáért, az alighanem téved. Egyszerűen technikai okokról van szó.

A hirtelen programváltozás miatt - eredetileg a Balmazújvárossal játszott volna felkészülési meccset a DVTK - már nincs idő a nemzetközi mérkőzésekhez elengedhetetlen rendőrségi engedélyek beszerzéséhez. Márpedig Presov, azaz Eperjes Szlovákiában van, s hiába edzőmeccsről van szó, s hiába másodosztályú az ellenfél, a szabály az szabály.

Gyakorlásra márpedig szüksége van az Európa Liga selejtezőben vitézkedő DVTK-nak, mert a csütörtöki mérkőzés bántó játékhiányról tanúskodott. Már a 2. percben gólt kaphatott volna a jobb híján hazai pályaként Debrecent választó DVTK, amikor az elalvó védői fölött átszálló labdát a máltai csatár három lépésről a felső lécre fejelte. Ezt követően a diósgyőri csapat uralta ugyan a pályát, de egészen Barczi góljáig képtelen volt épkézláb helyzetet kialakítani az európai élgárdához nem sorolható Birkirkara ellen. Amire egy percen belül jött a máltai válasz egy "Kígyó-térről" kapura küldött szabadrúgásból. Szégyenszemre döntetlennel kellett volna elutaznia a csapatnak a jövő héten esedékes visszavágóra, ha Bacsa Patrik szó szerint az utolsó percben nem talál egy gólt. De a 2-1 is igen sovány előnynek tűnik.

Tomiszláv Szivics a mérkőzés után önmagát idézte: "Az történt, amire számítottam. Egy motivált, harcos csapattal találkoztunk, amely nagyobb tapasztalattal rendelkezik az EL-ben, mint mi. (Ezt is megértük, egy máltai csapat iskoláz bennünket!) Ahogy vártam, masszívan védekeztek, ezért azt kértem a játékosoktól, hogy türelmesen játszanak. Az első gól után azt hittem, minden rendben van és vártam a második találatot, de gyorsan egyenlített az ellenfél, ami megfogta a csapatomat. A piros lap után a második félidőben végig uraltuk a játékot, és a mérkőzés végén sikerült végre betalálnunk. Ez a gól nagyon sokat számít, mert miénk a győzelem, így egészen más lesz a visszavágó, ahol mindent megteszünk, hogy továbbjussunk. Összességében tanulságos mérkőzés volt, egy egész jó, szervezett csapat ellen játszottunk. A máltaiak közt több jó labdarúgót láttam, akik közül jó néhányat elfogadnék a saját csapatomban.. (Nosza!) A játékosaim mindent megtettek, jelenleg ez a maximum, hiszen csak 10. napja dolgozunk" - nyilatkozta a diósgyőri edző.

Paul Zammit, a Birkirkara trénere ehhez annyit tett hozzá, hogy nagyon vegyes találkozó volt. "Az első félidőben volt esélyünk kontrázni, a második félidőben a piros lap miatt megváltozott a találkozó képe." A máltai mester elégedett játékosainak hozzáállásával, amin nem csodálkozunk. Első látásra jobb futballistáknak tűnnek a máltaiak, nagyot kell javulnia a Diósgyőrnek, ha tovább akar kerülni a nyitókörből.