A KSH adatai alapján az ipari termelés idén májusban 9,6 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi értéket, így folytatódott az ágazat 2013 szeptembere óta tartó növekedése. A termelés bővüléséhez elsősorban a járműgyártás, illetve az ehhez kapcsolódó beszállítói ágazatokon kívül az élelmiszeripar és az elektronikus fogyasztási cikkek gyártásának növekedése járult hozzá.
2014 májusában hazánk iparának egyik legjelentősebb alágának számító járműgyártás kibocsátása 23,9 százalékkal növekedett, míg az elektronikus fogyasztási cikkek gyártása több mint 31 százalékkal bővült. Az év első öt hónapjában az ipari termelés gyakorlatilag mindegyik régióban növekedett. Az adatokból a szaktárca arra következtet, hogy az ipar tartós növekedését vetíti előre az ágazat rendelésállományának nagymértékű növekedése is: feldolgozóipari ágazatok összes új rendelése 14 százalékkal nőtt, ezen belül az új exportrendelések 13,7 százalékkal, míg az új belföldi rendelések 15,6 százalékkal emelkedtek. Az összes rendelésállomány 19,2 százalékkal haladta meg az előző év májusit.
A Népszava által egy hete megkérdezett elemzők úgy vélték, kétség kívül biztató, hogy már az áprilisi rendelésállomány is - az egy esztendővel korábbiakhoz képest - közel 20 százalékos növekedést mutatott. A következő hónapok kilátásait illetően Tóth Gergely, a Buda-Cash Brókerház makroelemzője úgy vélekedett, hogy a lendület még egy darabig kitarthat, majd az év vége felé vélhetőleg kissé alábbhagy majd. Az év egészét tekintve az idén a 6-7 százalék közötti éves növekedés várható az iparban. Trippon Mariann, a CIB Bank vezető elemzője a két érték közé, 6,5 százalékra várja az ipar idei átlagos bővülés ütemét.