Hollandia;vízilabda Európa-bajnokság;női vízilabda-válogatott;Keszthelyi Rita;Tóth Ildikó;

2014-07-17 07:56:00

Hölgyválasz Hollandiából

Meglepetésre elbukta első Európa-bajnoki mérkőzését a magyar női vízilabda válogatott a 2008-as olimpiai bajnok Hollandia ellen. A 12 kapott gól mindent elmond a magyar csapat gyenge védekezéséről, de ha csak egy töredékét kihasználták volna helyzeteiket, még így is nyerhettek volna a házigazdák. A görögök ellen javítani kell.

Ez a vb-bronzérmes csapat most már nagyon megérdemelné, hogy nyerjen - mondta az EB előtti felkészülés során Klink Zoltán, a női vízilabda válogatott erőnléti edzője. Majd megismételte: igazán csak az arannyal lennének elégedettek. Ilyen felütéssel szállt tagnap vízbe női csapatunk az A-csoport nyitó fordulójában.

Vízilabda EB (Margitsziget)

Nők, 1. Forduló
A-Csoport
Nagy-Britannia-Görögország 7-9 (1-2, 3-2, 2-2, 1-3)
MAGYARORSZÁG-Hollandia 11-12 (3-3, 3-3, 3-4, 2-2)
B-Csoport
Olaszország-Franciaország 14-4 (3-1, 4-1, 1-0, 6-2)
Oroszország-Spanyolország 10-9 (2-2, 2-3, 3-2, 3-2)

Az ellenfél Hollandia válogatottja volt, amelyet úgy ismertek a Merész-lányok, mint a tenyerüket, de azért felfrissítették emlékezetüket néhány videóval. Mindemellett arról számolt be a waterpolo.hu oldalon Merész András kapitány, hogy "magunkkal vagyunk elfoglalva, a napi forma elérése és csiszolása most a legfontosabb, s a feszültséget kell kezelni."

Nos, a feszültség bénítólag hatott a magyar lányokra az elején, az ellenfél kezdett jobban és előbb emberelőnyből vezetést szerzett, majd távoli lövéssel 2-0-ra alakult az eredmény. De előbb Keszthelyi Rita, majd Antal Dóra zúdította a kapuba a labdát, s máris döntetlen. Szűcs Gabriella is betalált még a negyed vége előtt, s úgy tűnt, előnnyel vonulhatnak pihenőre a hölgyek, de egy másodperccel a negyed vége előtt egy távoli lövésbe egy holland kéz belekapott, s a labda beszédült a hálóba.

Tóth Ildikó góllal indította a második negyedet, egy szép bejátszást helyezett a kapuba. De nem sokáig vezettünk, a hollandok emberelőnyből egyenlítettek, majd újra átvették a vezetést, 5-4-re. De egy megúszás magyar részről és Keszthelyi Rita közelről nem hibázott. 5-5. Fél perccel a második negyed vége előtt Kisteleki Hanna úszóversenyt nyert, de túl közel vezette a labdát a kapushoz, ezért visszafordult és csavarból lőtt a hálóba, 6-5. De még mielőtt örülhettünk volna a vezetésnek, a hollandok a negyed utolsó másodpercében megint betaláltak, 6-6.

A harmadik negyed magyar góllal indult, Kisteleki Hanna lőtt a holland kapu jobb oldalába, 7-6, majd két gólosra nőtt a magyar előny, miután Szűcs Gabriella szemtelenül ejtett a kapuba. De nem tartott sokáig az öröm, a hollandok két perc alatt kiegyenlítették a kétgólos hátrányt. Kisteleki révén öt méteresből szereztünk újara előnyt, 9-8, de aztán emberelőnyből megint utolértek minket a hollandok, 9-9.

De a hollandok könyörtelenül kihasználják a hibáinkat és főleg a figyelmetlenséget. Megint az utolsó másodpercben kaptunk gólt, s most először holland előnnyel zárult egy negyed, 9-10. Holland góllal indult a negyedik negyed, s a kétgólos fór rosszat sejtetett, 9-11. Emberelőnyből sem tudtunk közelebb kerülni hozzájuk, s vészesen fogyott az idő. Ráadásul újra és újra a kapufán haltak el a magyar lövések.

Szerencsére a visszatámadásokból a hollandok sem tudtak jobban meglépni, de ez a két fór is túl nagy. Öt perc telt el az utolsó negyedből és még nem dobtunk gólt, majd 1 perc 37 másodperccel a vége előtt Keszthelyi Rita ejtett a holland kapu bal oldalába. 10-11.

De megint emberhátrányban kerültünk és a hollandoknál volt a labda. S büntettek. 10-12. Még lőtt egy gólt Kisteleki Hanna, de ez csak a szépítésre volt elég. 11-12. Nyitómérkőzését elbukta a magyar női vízilabda válogatott.