bronzmeccs;női vízilabda-válogatott;Merész András;Keszthelyi Dóra;Czigány Dóra;

2014-07-25 07:56:00

Három Merész kívánság, szombaton bronzmeccs

Küzdelmes és rendkívül izgalmas mérkőzésen egy gólos vereséget szenvedett a magyar női vízilabda válogatott, s a tavalyi vb-hez hasonlóan nem tudott döntőbe jutni. A pólós lányok szombaton bronzmeccset játszanak Olaszországgal.

Merész András a spanyolok elleni elődöntő előtti utolsó átmozgatáson a hangsúlyt az emberhátrányos védekezés gyakorlására helyezte. A szakember szerint kulcsfontosságú lesz, hogy 10 gól alatt tartsuk az egyik legeredményesebb támadójátékkal bíró ellenfelet (első kívánság), ugyanakkor a továbbjutást egyéb tényezők is befolyásolják majd.

Vízilabda EB

Nők, Elődöntő
MAGYARORSZÁG-Spanyolország 8-9 (2-2, 3-3, 2-3, 1-1)

"Mindig könnyebb több gólt dobni az ellenfélnél, ha keveset kapunk. Ha a védekezés jól összeáll, akkor képesek lehetünk 8-10 gólon tartani a spanyolokat, így nekünk is ez lehet az első és legjelentősebb fegyverünk.

Természetesen a spanyolok is így gondolkodnak a vízilabdázás egyik kulcskérdéséről, ezért fontos lesz, hogy melyik csapat alkalmazkodik jobban a kialakult helyzethez.

Emellett ott lesznek azok az apróságok, mint a kapusok formája, az edzők által megálmodott taktika és annak a megvalósítása, valamint hogy ehhez mennyire lesznek partnerek a mérkőzés játékvezetői" - mondta a kapitány.

Nem nagy merészség kijelenteni, hogy a döntőbe jutáshoz csapatszinten kell a világbajnoki címvédő fölé kerekedni (második kívánság), amihez mindenkinek egyénileg is a legjobbját kell nyújtania. A szövetségi kapitány a legnagyobb extrát mégis a válogatott "nyolcadik" emberétől, a margitszigeti közönségtől reméli.

"Le a kalappal az oroszok elleni negyeddöntőre kilátogató 2500 ember előtt, akik ebben a zord időjárásban is végig kitartottak a lányok mellett. Reméljük, hogy az elődöntőben telt ház vár minket, és sikerül felülmúlni a már eddig is igen tekintélyes nézőszámot. Ötezer ember hangos szurkolására számítunk (harmadik kívánság), és akkor talán nem is kell más extra teljesítmény, mint az hogy a nézők befújják a kapuba a labdát" - tette hozzá a kapitány.

Az első emberhátrányos helyzetet kivédekeztek a magyar lányok, de az ellentámadásból nem sikerült betalálniuk. A spanyolok viszont pattintásból betaláltak, (0-1), majd a következő támadásból szép akciógólt lőttek (0-2). Szerencsére nem tudtak meglógni a spanyolok, Keszthelyi Dóra ejtésből szépít (1-2). Három perccel az első negyed vége előtt emberelőnyt kaptunk, s ezt Takács Orsolya ki is használta (2-2). Ez lett az első negyed állása.

A második negyed első gólját a spanyolok dobták, de előtti a mieink két emberelőnyös helyzetet elpuskáztak. Öt méteres kaptak a spanyolok, de Bolonyai Flóra kivédte. Emberelőnyből végre Keszthelyi Rita révén kiegyenlített a magyar csapat (3-3). Újabb magyar emberelőny és újabb magyar gól, először vezetünk (4-3).

Kettős emberhátrányt védekezett ki a magyar csapat, ez fordulópont kell, hogy legyen. De nem, újabb spanyol emberelőny, s ezt kihasználták (4-4). Mi viszont 5 méteres kaptunk 37 másodperccel a félidő előtt. Keszthelyi Rita vállalja és belövi (5-4). Már-már lepörög az idő, de még a szünet előtt egyenlít a spanyol csapat (5-5).

Szép spanyol csavar góllal indult a harmadik negyed, Garcia már a 4. gólját dobta. Néhány másodperc múlva 5 méteres kaptunk, s ezt bedobták a spanyolok két góllal vezettek (5-7). Rossz kezdés, kapuscsere nálunk, de Gangl Edina sem segít, már 3 gólos a spanyol fór (5-8). Bujka Barbara révén végre kihasználtunk egy emberelőnyös helyzetet (6-8).

Visszajöttünk a meccsbe a harmad végére, Czigány Dóra gólt lőtt (7-8). Sajnos azonban újabb spanyol gól következett (7-9), s vészesen fogyott az idő, miközben magyar helyzetek maradtak kihasználatlanul. 22 másodperccel a vége előtt lőtt újabb gólt Keszthelyi Rita (8-9) és a magyarok elvesztik az elődöntőt. Mint annyiszor az utóbbi években.