olimpiai bajnok;Michael Phelps;irvine-i úszóbajnokság;Nathan Adrian;

2014-08-08 07:54:00

Phelps: felejthető az irvine-i szereplés

Áprilisi visszatérése óta a leggyengébb teljesítményt nyújtotta Michael Phelps, aki hetedik lett az Egyesült Államok irvine-i úszóbajnokságának szerdai nyitónapján 100 méter gyorson.

A 48.31 másodperccel győztes Nathan Adrian idejétől jócskán elmaradva 49.17 másodperc alatt ért célba a klasszikus szám döntőjében. A 18-szoros olimpiai bajnok további három számban – 100 méter pillangón, 100 méter háton, valamint 200 méter vegyesen – indul a kaliforniai ob-n, amely egyben válogató is a jövő évi vb-re.

A 29 éves klasszis a 2012-es londoni ötkarikás játékokat követően visszavonult, ám az idén tavasszal visszatért, most pedig már 2016-ra készül, és a riói olimpiai indulással kacérkodik. Phelps három olimpián szerzett 22 érmével a nyári játékok történetének legeredményesebb sportolója, 39-szeres világcsúcstartó, 26-szoros világbajnok, és egy aranyat rövidpályás vb-n is nyert.