elődöntők;úszó Európa-bajnokság;

2014-08-19 12:47:00

Hosszú, Cseh és Verrasztó is elődöntős

A 400 méter vegyesen hétfőn aranyérmes Hosszú Katinka nagyszerű teljesítménnyel bejutott a női 100 m gyors esti elődöntőjébe. A címvédő Cseh Lászlóért, valamint Verrasztó Dávidért is szurkolhatunk a 200 méter vegyes délutáni elődöntőjében a berlini úszó Európa-bajnokság keddi versenynapján.

A háromszoros világbajnok Hosszú Katinka remek második 50 méterének köszönhetően második lett futamában, s 54.45 másodperces idejénél később is csupán hárman úsztak jobbat.

A 11-szeres nagymedencés Eb-győztes Cseh imponáló teljesítménnyel, végig vezetve nyerte meg futamát, 1:59.17 perces ideje pedig a legjobb volt az egész mezőnyben.

Verrasztó Dávid futamában a negyedik helyen ért célba, 2:01.23 perces eredménye összesítésben a 11., biztos továbbjutó helyet jelentette számára.

Verrasztó Dávid. MTI Fotó: Kovács Anikó