úszó Eb;Cseh László;

2014-08-22 21:49:00

Cseh "szétúszásra" kényszerül

Cseh László holtversenyben a nyolcadik időt érte el a 100 méter pillangó elődöntőjében, így a péntek esti program végén különversenyt vív a fináléba kerülésért a francia Mehdy Metellával a berlini úszó Európa-bajnokságon.

A szám másik magyar résztvevője, Pulai Bence az első futamban utolsó, nyolcadik lett 52.66 másodperccel, így hiába javított 12 századot délelőtti idején, esélye sem volt a döntőbe jutásra. Összesítésben a 15. lett.

A német fővárosban 200 méter vegyesen aranyérmes Cseh a második elődöntőben Metellával egyszerre ért célba 52.20 másodperc alatt, amely hat századdal gyengébb, mint amit a magyar úszó elért az előfutamban.

"Túlizgultam a dolgot, túlságosan is akartam, ez volt a baj" - mondta a különverseny előtt Cseh. "Szerencsére kaptam még egy esélyt, amúgy meg ilyen se volt még, hogy szétússzak, de hát egyszer ezt is ki kell próbálni..."