kézilabda;Győr;szuperkupa;

2014-08-31 19:29:00

Kézilabda Szuperkupa - Győri diadal a nőknél

A nőknél a bajnok, kupagyőztes és BL-címvédő Győr csapata nyerte az első alkalommal kiírt magyarországi kézilabda Szuperkupát, miután Veszprémben izgalmas végjáték után 29-28-ra legyőzte a Ferencvárost. Görbicz Anita tíz góllal járult hozzá a sikerhez.

Szuperkupa:
nők:
Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 29-28 (15-9)

gól: Görbicz 10, Löke 6, Amorim 5, Kovacsics 4, Aguilar 2, Korsós 1, Orbán 1, illetve Szucsánszki 8, Pena 5, Lukács 4, Tomori 3, Steinbach 3, Szamoránsky 3, Kovacsicz 1, Szarka 1

Sok hibával kezdett mindkét csapat, Amorim volt az első a mezőnyben, aki higgadt maradt támadásban, és gyorsan kétszer villant. A kapusok, Herr és Tomasevic jól védtek, így az első negyedórában alig rezdültek a hálók.
Ahogy Görbicz is belelendült, fokozatosan nőni kezdett a különbség, és a Bajnokok Ligája-selejtezőre készülő fővárosiakon még az időkérés sem segített. Amikor pedig Löke is sziporkázott, 11-6 lett az állás. Megroppant az FTC, amelyben ebben a szakaszban szinte csak Steinbach játszott elfogadható szinten. A szünet előtt kétszer is emberelőnybe került az ETO, amely végül hatgólos vezetéssel vonult el a pihenőre.

A második félidő elején voltak fellángolásai a Ferencvárosnak, de a Győr könyörtelenül megbüntetett minden kis hibát. A 37. percben már 21-13-ra vezetett az ETO, amely minden téren jobb volt riválisánál. Időkérést követően aztán Pena és Szucsánszki révén jobb lett az FTC játéka, és csökkenni kezdett a különbség. A kisebb hullámvölgybe került győriek 22-18-nál próbálták meg rendezni soraikat, de a védelmük összeesett, a kapusaik pedig nem találkoztak a labdával.
Az utolsó tíz perc 25-22-es ETO-vezetésről indult. Az 53. percben Szucsánszki megpattanó lövésével 25-24 lett az állás, Görbicz azonban válaszolt. Amorim kiállítása alatt nem sikerült az FTC-nek az egyenlítés, a végén pedig éppen a brazil légiós harcossága döntött a Győr javára.