Az őrizetbe vettek közt van az érintett állami kézben lévő 21st Century Business Herald internetes oldalának Liu nevű főszerkesztője és Csou nevű helyettes szerkesztője, több újságírója és marketingosztályának több munkatársa is. A lap munkatársai mellett egy sanghaji és egy sencseni PR-cég is részt vett a zsarolásban, ezek vezetőit szintén elfogták a rendőrök.
A vádak szerint az újság és a PR-cégek tavaly november óta több tucatnyi vállalatot zsaroltak meg őket negatív fényben feltüntető cikkek megjelentetésével. Az áldozatok listáján számos pekingi, sanghaji és dél-kínai nagyvállalat is megtalálható, de a zsarolók különösképpen a tőzsdére vonulás előtt álló, átszervezést, profilváltást tervező vállalatokra koncentráltak, amelyeket különösen érzékenyen érintettek a róluk szóló híradások.
A tv szerint a hírportál arra is felhasználta a zsarolást, hogy honlapján hirdetés vásárlására vagy másfajta együttműködésre kényszerítse a vállalatokat. A gyakorlat az volt, hogy amennyiben a zsarolásnak áldozatul esett cégek hajlandók voltak fizetni, a lap azokat pozitív színben feltüntető írásokat jelentetett meg, de az azokról szóló, külső forrásból származó negatív cikkek eltüntetésében is segített. A rendőrség nem tette közzé, hogy a cégek pontosan mennyit fizettek a zsarolóknak, csupán annyit közölt, hogy az utóbbiak "jelentős összegű" haszonra tettek szert illegális tevékenységükből. Az eset azt követően került napvilágra, hogy a kormány nyár közepén a média fokozottabb ellenőrzését, a fizetett cikkek közlésének és a mostani esethez hasonló zsarolási ügyeknek a felszámolását hirdette meg.