Ferencváros;Újpest;Puskás akadémia;labdarúgó NB I;Simon Krisztián;

2014-09-22 07:58:00

Újpest-siker a derbin

Az Újpest 2-1-re nyerte a Ferencváros elleni rangadót a honi labdarúgó NB I. 8. fordulójában. Két büntető után Simon Krisztián szép átlövéssel tartotta otthon mindhárom pontot. A Videoton továbbra is hibátlan, a múlt víkenden a Haladás otthonában nyert, igaz, kettős emberelőnyben fejezte be a találkozót. Az MTK otthon nem tud rontani, s megszerezte első győzelmét a Puskás Akadémia.

A ferencvárosi ultrák távollétében rendezték tegnap délután az Újpest elleni rangadót a Szusza Ferenc Stadionban, a zöld-fehér drukkerek bojkottálták a találkozót, s inkább az Üllői úti stadionnál lévő Fradi Sasnál teremtettek maguknak futballhangulatot. Ám olybá tűnt, nemcsak a kilencedik kerületi szurkolók hiányoznak Újpestről, hanem a valódi labdarúgók is.

Főleg a hajrára "fogyott el" a vendégegyüttes, az utolsó 15-20 percben a hazaiakra kedvükre játszadoztak az erejükkel szembeszökően elkészült látogatók között. A győztes találat is ebben az időszakban esett, konkrétan a 72. minutumban. Ekkor egy bal oldali adogatássorozat végén Simon Krisztiánhoz került a labda a 16-os előterében, majd onnan szépen lőtte ki Dibusz kapujának jobb oldalát.

Noha idő lett volna, sem erő, sem kreativitás, sem megfelelő játékos nem akadt arra nézvést - jóllehet Thomas addigra a pályára vezényelte Gera Zoltán és a nagy ígéret Roland Lamaht -, hogy összejöjjön az egyenlítés.

Ezzel lett 2-1, korábban négy perc alatt történt egy gyors ütésváltás, előbb a vendéglátók Dusan Vasziljevics révén szereztek vezetést a szünet után nem sokkal, majd David Mateos egyenlített - mindkét gól 11-esből esett. Az első félidőben Somaliának volt egy nagy lehetősége, ám Balajcza bravúrral mentett, korábban pedig a Bardhi tekert szabadrúgásból a jobb kapufára.

A Videoton nyolc kör után nyolc győzelemmel, 26-2-es gólkülönbséggel vezeti a bajnokságot, szombaton Szombathelyen nyert 2-0-ra, meglepetést csak az keltett, hogy "mindössze" ekkora különbséggel, mivel a Haladás kilenc emberrel fejezte be a meccset.

A Diósgyőr is sokáig emberhátrányban futballozott, pontosan 75. percen át, a Honvéd mégsem volt képes a miskolci pontszerzésre (2-1). Az MTK szokás szerint nyert otthon, mármint pályaválasztóként (ezúttal Kispesten fogadta a Dunaújvárost), elvégre a Videoton márciusi látogatása óta a kék-fehérek valamennyi fellépésüket győzelemmel abszolválták.