Ferencváros;női kézilabda;Bajnokok Ligája;Elek Gábor;Dalfsen;

2014-09-22 07:52:00

BL: megnyert meccset bukott el a Ferencváros

Az elején minden úgy alakult, ahogy azt remélte minden magyar kézilabda-szurkoló: a Ferencváros a holland Dalfsen ellen aratott nyolcgólos győzelemmel (33-25) kezdte meg szereplését a női kézilabda Bajnokok Ligájában, a 16-os főtáblára jutásért kiírt selejtező szombati első napján, Lipcsében.

Elek Gábor csapata már az első akcióból vezetést szerzett, majd fokozatosan elhúzott, s a szünetre hatgólos előnyre tett szert. A második félidőben is csupán az lehetett a kérdés, hogy végül mekkora különbség lesz a két csapat között.

Veszprém és Szeged: száz százalék
A férfiak Bajnokok Ligájára készülő két magyar élcsapat fölényes győzelmekkel készült a rövidesen kezdődő nemzetközi megmérettetésekre. A Veszprém 12 góllal, 33-21-re diadalmaskodott a hétvégi meccsek előtt harmadik helyen álló macedón Metalurg Szkopje felett a férfi kézilabda SEHA-liga szombati játéknapján. A magyar, macedón, fehérorosz, horvát, szlovák, szerb és bosnyák együtteseket felvonultató, tízcsapatos SEHA-ligában a Veszprém hat mérkőzés után is százszázalékos.
Az EHF Kupa-győztes Szeged hazai környezetben 47-28-ra kiütötte a Balmazújváros csapatát a férfi kézilabda NB I szombati játéknapján, és a Tisza-partiak is száz százalékos teljesítménnyel állnak amagyar pontvadászat élén.

A másik ágon a szintén a legjobb 16 közé készülő hazaiak 22-18-ra nyertek a fehérorosz BNTU Minszk ellen, így ők lettek a Ferencváros ellenfelei a főtáblára kerülésért.

A fináléban aztán a Ferencváros játszott végig előnyben, és a félidőben 15-14-es zöld-fehér vezetéssel mentek pihenőre a csapatok, annak ellenére, hogy Tomoriék többször is vezettek már három góllal.

A második harminc perc szinte másolata volt az elsőnek, ugyanis a remekül játszó Vérten vezérletével a Fradi többször is hárommal ment, ám a hazaiak az utolsó pillanatban nemcsak kiegyenlítettek, hanem kis híján a győztes találatot is megszerezték (28-28).

Jöhetett a kétszer ötperces hosszabbítás, és immár harmadszor is feljöttek a lipcseiek minusz háromról, ám

így is nyerhettek volna a magyarok, ám Tomori 20 másodperccel a vége előtt 34-33-as vezetésnél feleslegesen ellőtte a labdát, és a németek a dudaszóval egyidőben egyenlítettek.

Jöttek a büntetők, és szinte törvényszerűen Elek Gábor lányai hibáztak egyszer. A HC Leipzig a BL-csoportkörében, míg a Fradi a KEK harmadik fordulójában folytatja.