Bajnokok Ligája;FTC női kézilabdacsapat;

2014-09-23 07:54:00

Dudaszón innen és túl

Az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata vasárnap este vereséget szenvedett a HC Leipzigtől a Bajnokok Ligája selejtezőjében, így nem jutott fel a főtáblára. A zöld-fehérek a hosszabbításban már zsebükben érezhették a győzelmet, ám a végjátékban óriási egyéni hibákat elkövetve végül kiegyenlítettek a házigazdák, és 5-4-re megnyerték a büntetőpárbajt. A Ferencváros vezetősége óvást nyújtott be.

Az FTC női kézilabdacsapata drámai végjátékban bukta el a Bajnokok Ligája főtáblájára kerülést a német HC Leipzig ellen. A hosszabbítás utolsó percében még két góllal vezetett Elek Gábor csapata, amikor egy érthetetlen labdaeladás után egy gólra felzárkóztak a házigazdák, majd egy elkapkodott magyar támadás után - az egyébként remeklő Tomori 20 másodperccel a vége előtt teljesen feleslegesen eldobta a labdát - a bíróké lett a főszerep.

Két másodperccel a vége előtt szabaddobáshoz jutott a Leipzig, majd a sípszó után elvileg időn túli dobásnak kellett volna következnie. Ehelyett visszaállították az órát 69:58-ra, így belefért egy passz is, és a labda végül - dudaszó kíséretében - a kapuban kötött ki, jöhettek a hetesek, amelyet a házigazdák nyertek 5-4-re, így a Leipzig bejutott a BL-főtáblájára, míg az FTC a KEK harmadik fordulójában lesz érdekelt.

A pályán véget ért a mérkőzés, ám az FTC vezetősége a mérkőzés után jelezte óvási szándékát.

Bognár László, a ferencvárosi szakosztályt működtető kft. ügyvezető igazgatója az MTI-nek tegnap elmondta: megítélésük szerint a HC Leipzig időn túl dobta azt a gólt, amellyel kicsikarta a számára végül győzelmet hozó büntetőpárbajt. Kiemelte: sok vitatott eset történt a hajrában. Először is a szerb bírópáros a játékidő letelte után időn túli szabaddobást ítélt a lipcseieknek, majd az ellenőr jelezte, két másodperc még hátravan a találkozóból. Ezt követően pedig akkor szólalt meg a meccs végét jelző duda, amikor a labda még csak útban volt az FTC kapuja felé, vagyis az egyenlítő gól időn túl esett, és nem kellett volna megtartani a hétméteres párharcot.

"Már a találkozó végén jeleztük óvási szándékunkat, az európai szövetség pedig 24 órát adott, hogy írásban is beadjuk ezt. Tegnap délelőtt elküldtük a szükséges papírokat. Természetesen a videófelvételeket is csatoltuk a beadványhoz" - mondta az ügyvezető igazgató. Hozzátette: bíznak abban, hogy gyors döntés születik, hiszen nem mindegy, hogy a BL-ben vagy a KEK-ben folytatja a csapat.

A szabállyal kapcsolatban megkerestük a Magyar Kézilabda Szövetséget, ahol azt a választ kaptuk, hogy a vízilabdával és a kosárlabdával ellentétben nem a labda eldobásának, hanem a célba érkezésének a pillanata számít. Tehát ha a dudaszó előbb hangzott el, mint a labda hálóba érkezése, akkor bizony a találat érvénytelen.

Igaz, ha a Fradi megtartja a hosszabbítás vége előtt egy perccel a kétgólos előnyét, most senkit sem érdekelne, hogy a németek gólja dudaszón innen vagy túl esett...

Magyaros végjátékok
Nem ez az első eset a magyar kézilabda történetében, hogy egy győztesnek hitt mérkőzésen végül vesztesen hagyják el a pályát a honi játékosok. Az elbukott végjátékok "mestere" Mocsai Lajos, akinek a vezetésével olimpiai és világbajnoki finálét is elbukott a csapat nyert helyzetből.
2000. Dánia-Magyarország 31-27: a sydney-i olimpia fináléjában a dánok ellen a 42. percben hat gól volt a magyar lányok előnye (23-17), mégis négy góllal alulmaradt a Mocsai-csapat.
2003. Franciaország-Magyarország 32-29: a horvátországi vb-döntőben öt perccel a vége előtt még 26-20-ra vezetett a női válogatott. A franciák tíz másodperccel a lefújás előtt egyenlített (28-28), a hosszabbításban pedig simán nyertek.
2014. Szlovénia-Magyarország 32-26 (összesítés: 54-51): öt perccel a vb-selejtező visszavágójának vége előtt még három gól volt a magyarok előnye az összesítésben, ám a bekapott hat gólnak köszönhetően a Nagy Lászlóék lemaradtak a 2015-ös katari világbajnokságról.
2014. Fehérvár-Esbjerg 26-27: az idegenben elért 25-24-es fehérvári siker után a visszavágón tizenhárom másodperccel a vége előtt még vezetett a Fehérvár női csapata, mégis kikapott, és ezzel búcsúzott az EHF Kupa elődöntőjében.