Carlos Ortega;MKB-MVM Veszprém;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;SEHA-Liga;

2014-10-06 08:00:00

Bakonyi expressz

Az elmúlt hétvégén folytatódott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájának csoportküzdelmei. Az MKB-MVM Veszprém folytatta ragyogó sorozatát, és sikerével továbbra is százszázalékos ebben a szezonban. A szegediek ugyanakkor kikaptak a lengyel Kielce otthonában.

Lassan már-már megszokottá válik, hogy a Veszprém férfi kézilabda csapata győztesen hagyja el a játékteret, lépjen pályára a SEHA Ligában vagy a Bajnokok Ligájában. Pedig szombat este a lehető legnehezebb ellenfél ellen kellett bizonyítania, ám a Bundesliga-éllovas Löwen sem tudott a trenden változtatni: Carlos Ortega csapata Ilics és Mikler vezetésével három góllal (27-24) verte a félidőben még vezető német ellenfelét.

"Támadásban sok problémánk volt az első félidőben, nagyon jól védekeztek a löweniek. Mindenki egyénileg akarta megoldani a helyzeteket, kevés volt a mozgás. Védekezésben végig jók voltunk, Roli nagyon jól védett. A Löwen a 2. félidőben nem védekezett olyan szinten, mint az elsőben, és jobban is támadtunk. Büszke vagyok a csapatomra" - jelentette ki a klub honlapján Carlos Ortega vezetőedző.

A ragyogóan védő Mikler Roland elárulta, tudták, csak akkor nyerhetnek, ha végig nagyon koncentráltan játszanak. "Nagyon jól védekeztünk, remélem, hogy a továbbiakban még jobban összeszokunk. A végén egy-két lerohanás miatt szorosabb lett az eredmény, mint szerettük volna" - közölte Mikler.

Bajnokok Ligája, csoportmeccsek
C csoport
MKB-MVM Veszprém - Rhein-Neckar Löwen (német) 27-24, Vardar Szkopje (macedón)-Csehovszkije Medvegyi (orosz) 39-28, Montpellier (francia)-Celje (szlovén) 35-29.
Az állás: 1. Szkopje 4 pont/2 mérkőzés (66-54), 2. Veszprém 4/2 (64-56), 3. RN Löwen 2/2, 4. Montpellier 2/2 (59-64), 5. Celje 2/2 (55-62), 5.  6. Csehov 0/2 (60-76).
D csoport
Kielce (lengyel) - MOL-Pick Szeged 37-32, Motor Zaporizzsja (ukrán)-Dunkerque (francia) 21-23, Aalborg (dán)-Schaffhausen (svájci) 23-23.
Az állás: 1. Kielce 4 pont/2 mérkőzés, 2. Aalborg 3/2, 3. Dunkerque 2/2 (44-47), 4. Szeged 2/2 (59-63), 5. Schaffhausen 1/2, 6. Zaporizzsja 0/2.

A szegediek a csoportból kiemelkedő, olimpiai és világbajnokokkal felálló Kielce csarnokában nem számítottak esélyesnek. Sajnos bejött a papírforma, holott a félidőig remekül tartotta magát Juan Carlos Pastor gárdája, ám a végére ötgólos lett a különbség (37-32) a Kielce javára.

"Jó mérkőzést játszottunk a Kielce ellen. Kiemelendő, hogy sok gólt szereztünk, ám sajnos ez sem volt elég a sikerhez. Egy idegenbeli győzelemre mindenképpen szükségünk lesz a továbbjutáshoz" - állapította meg a szegediek spanyol trénere.

Amikor a lengyelek edzőjét, Talant Dusabajevet arról kérdezték, elfogadja-e a magyarok felkérését a szövetségi kapitányi posztra, ő csak annyit válaszolt. "Hogy én leszek-e a magyar válogatott következő szövetségi kapitánya? Két lehetőség van: vagy igen, vagy nem! A választ még én sem tudom..." - mondta Dusabajev.