Lőrinczy kinevezését a pályázatokat elbíráló szakmai bizottság egyhangúlag támogatta, ez alapján döntött az emberi erőforrások minisztere. A posztra Lőrinczy György mellett Bozsó József színész, rendező, és Tokody Ilona operaénekes is pályázott.
Lőrinczy évek óta dolgozik a Budapesti Operettszínház tanácsadójaként, szervezi a külföldi turnékat, illetve bizonyos darabok jogainak kezelője, emellett a Pentaton Művész- és Koncertügynökség ügyvezetője.
Az új főigazgatót és az előző direktort, aki művészeti vezetőként marad a színháznál régi munkakapcsolat fűzi egymáshoz. Mint ismert, korábban Kerényi Miklós Gábor egy előző pályázaton indult ugyan, de akkor végül nem kapta meg a felhatalmazást a színház további vezetésére. Lőrinczy az elmúlt években sokat tett művészeti menedzserként, tevékenységét külföldön is elismerték.
Közismerten jó kapcsolatban van Lázár Jánossal, a Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, Hódmezővásárhely korábbi polgármesterével. Az új igazgató tíz éve szervezi a város kiemelt kulturális programjait, 2012-től a hódmezővásárhelyi Bessenyei Ferenc Művelődési Központ művészeti tanácsadója.
Lőrinczy korábban több helyütt elmondta, hogy folytatná azt a munkát, amit elődje Kerényi Miklós Gábor elkezdett, de tervez újításokat is. Munkáját egy stratégiai tanács segíti majd, melynek tagjai a színház vezetői és vezető művészei mellett Lévay Szilveszter zeneszerző, Béres Attila rendező, Bolba Tamás karmester (a színház új első karmestere), Herczeg Tamás, a Szegedi Szabadtéri Játékok igazgatója és Török Zoltán sportmenedzser.
A zeneigazgatói posztot továbbra is Makláry László látja majd el. Lőrinczy György kérdésünkre elmondta, hogy a Thália Színház, a Zeneakadémia, a Nemzeti Filharmonikusok, a Várkert Bazár mellett vidéki teátrumokkal is együttműködne, így például a Budapesti Operettszínház és a debreceni színház koprodukciójában mutatják be holnap a Marica grófnőt.
Az új direktor szorosabban együttműködne a jövőben a kulturális nemzeti intézményekkel, ennek jegyében az Operett Újévi Gálájára meghív majd vendégművészt többek közt a Nemzeti Színházból és az Operából is. Lőrinczy György szeretné, ha a jövőben a közalkalmazotti bérek a Budapesti Operettszínházban megközelítenék a többi nemzeti intézmény bárszintjét.
A rövidesen hivatalba lépő direktor lemond a Pentaton ügyvezetéséről, utóda Szentpéteri András kulturális menedzser lesz, de a cég továbbra is kapcsolatban áll majd az Operettel.