Fehér házi terveket fontolgat ismét Texas leköszönő kormányzója, Rick Perry is, bár 2012-ben sikertelenül próbálkozott megszerezni a republikánus elnökjelöltséget. A texasi kormányzói posztért folyó küzdelemhez kötődik az idei kampány egyik kínos botránya.
Wendy Davis Forth Worth-i ügyvédnőt, Texas állam egyik szenátorát indították a demokraták, nyilván csekély eséllyel, hiszen ott többnyire a republikánus jelöltnek áll a zászló. A republikánus jelölt az állam eddigi főügyésze. Greg Abbott mozgássérült, 1984-ben szenvedett balesetet, futás közben ráesett egy fa, akkor bénult le.
Ellenfele nem túl ízléses eszközt vetett be egy kampányhirdetésben. Az Abbottot bíráló videó elejére egy kerekesszéket vágtak be. S noha a bírálat tartalmával a helyi demokrata szavazók egyetértenek, Davis utalása republikánus vetélytársa rokkantságára felzúdulást, visszatetszést váltott ki.
Továbbra sem nyilatkozik 2016-os terveiről a volt floridai kormányzó, Jeb Bush. A 41. elnök fia, a 43. elnök öccse ezekben a napokban büszkén kampányol, de nem saját maga, hanem a fia mellett. A 38 éves George Prescott Bush - a Bush-dinasztia jövendő reménysége - a texasi földhivatal élére pályázik.
Az ifjú Bush már 12 éves korában felszólalt - nagyapja előtt - a republikánus elnökjelölő konvención. Egyelőre azonban még minden szem az apjára szegeződik, a média azt próbálja kitalálni, ringbe száll-e Jeb két év múlva. George W. Bush, aki nyolc évet töltött a Fehér Házban, október elején nyilatkozta a CNN-nek, hogy bár még neki sem árulta el, úgy véli, Jeb Bush elnök akar lenni, s indulni fog 2016-ban.
Sok jót nem ígérnek a felmérések a félidős voksolás közeledtével a demokratáknak. A Washington Post/ABC News friss felmérése szerint az elnök pályafutásának legrosszabb népszerűségi mutatóját érte el, mindössze az amerikaiak 40 százaléka szerint végzi jól a munkáját.
A megkérdezettek 51 százaléka ugyanakkor elégedetlen a teljesítményével. Az elnök teljesítményével azokon a területeken sem elégedettek, amelyek korábban az erősségének számítottak, sem a bevándorlás, sem a külpolitika, sem a terrorizmus elleni harc terén nem jeleskedett a választók szerint.
Az elnök megítélésénél csak a pártokról alkotott vélemény rosszabb: a Demokrata Párt támogatottsága alig 39 százalékos, a Republikánus Párté még ezt is alulmúlja, mindössze 33 százalékig elégedett a Grand Old Party (GOP) tevékenységével.
A képviselőházért folyó versenyben a bejegyzett választók körében 46-44-re vezetnek ugyan a demokraták (ez plusz 2 mandátumot jelenthetne), de ha csak azokat veszik tekintetbe, akik biztosan elmennek szavazni, már 53-43 az állás - a republikánusok javára, ez pedig plusz 7 mandátumot hozhat.
Nate Silver, a legsikeresebb választási elemző, aki immár saját honlapján teszi közzé prognózisait, jelenleg 60,4 százalékosra teszi az esélyt, hogy a republikánusok megszerzik a szenátusi többséget november 4-én. A demokratáknak ugyanakkor az 538Blog szerint csupán 39,6 százalékos az esélyük, hogy meg tudják őrizni a többségüket.
Mivel három szenátusi verseny (Louisiana, Georgia, Kansas) csak később, decemberben vagy januárban dől el, elképzelhető, hogy addig nem is válik világossá, a Demokrata Párt kezében marad-e a szenátus ellenőrzése. Nem zárható azonban ki még az sem, hogy a republikánusok már november 4-én be tudják biztosítani a többségüket.
A New York Times hét elején 72 százalékosra tette annak valószínűségét, hogy a washingtoni kongresszus mindkét háza republikánus kézbe kerül. Egy hónapja a NYT még 50 százalék alatti esélyt adott annak, hogy a republikánusok a szenátusban is többségbe kerülhetnek.