Szingapúr;WTA világbajnokság;papírforma;

2014-10-21 11:35:00

Szingapúr – egyelőre érvényesül a papírforma

A szingapúri WTA-világbajnokság első fordulójában két papírforma eredmény született. A Vörös Csoportban a világelső és egyben címvédő, négyszeres világbajnok 33 éves Serena Williams a 26 éves, a világranglista 7 helyén szereplő szerb Ana Ivanovics ellen lépett először pályára, és könnyedén, két 6:4-es szettben nyert.

Ezt követően két újonc küzdött meg egymással, a WTA ranglista 4 helyezettje, Simona Halep és az 5. Eugenie Bouchard. A 22 éves román és 20 éves kanadai lány az utóbbi idők két „csodagyereke”, Halep a 2013-as év, Bouchard 2014 nagy felfedezettje. Mindketten rekord rövid idő alatt robbantak be az élvonalba, de egyelőre egyiküknek sem sikerült Grand Slam tornát nyerniük, bár mindketten játszottak már döntőt.

A két lány legutóbb Wimbledonban az elődöntőben találkozott, akkor a kanadai győzte le a 2. helyezett románt. Azóta, épp az e héten módosult világranglistán Bouchard az ötödik helyre jött fel, Halep pedig a negyedikre esett vissza az utóbbi hónapok sérüléseinek köszönhetően illetve annak, hogy a világbajnokságra készülve a román lány kihagyta a vasárnap zárult moszkvai tornát, amelyet tavaly megnyert.

Hétfőn Szingapúrban Simona Halep két szettben, remek játékkal győzte le Eugenie Bouchard-t. Halep nagyon készült a visszavágóra a wimbledoni vereségért, s ezúttal sikerült is. Már a meccs elején „állva hagyta ellenfelét”, első két adogatását elvette, sajátját 15:40-ről megfordította. Ezt a két bréklabdát leszámítva Bouchard még csak megszorítani sem tudta Halepet egészen 6:2, 4:3-ig. Fogadóesélyhez itt sem jutott, és 5:3-nál Halep a szettben másodszor, a meccsen negyedszer is elvette a 20 éves kanadai szerváját, aki összességében 30 ki nem kényszerített hibát követett el. Így 70 perc alatt 6:2, 6:3 eredménnyel zárult az összecsapás.

Ma a Fehér Csoport mérkőzései következnek.  Maria Sarapova (orosz, 2.)–Caroline Wozniacki (dán, 8.); Petra Kvitová (cseh, 3.)–Agnieszka Radwanska (lengyel, 6.).

A csoportok első két helyezettje jut a szombati elődöntőbe. A WTA világbajnokságon az idei nyolc legjobb női teniszező vehet részt.