Szolnok;férfi vízilabda-bajnokság;OSC;

2014-10-24 07:53:00

Idegenben is otthon vannak

A Bajnokok Ligája kötelezettségük miatt csak szerdán tudta bepótolni bajnoki meccseit az elmúlt hétvégén egyaránt továbbjutó, ám egymás mellé sorsolt Szolnok és az OSC. Egerben villámrajtot vett a Szolnok, és a második negyed végére 5-1-es vezetést szerzett az olimpiai és világbajnokai révén. A hazaiaknak nem volt ellenszere a szerb Gocics és Alekszics, valamint Varga Dániel, Madaras és Kis Gábor ellen.

A nagyszünetet követően feltámadt az Eger, és bár egyenlített győznie nem sikerült, a szolnokiak 19 másodperccel a dudaszó előtt a duplázó Mitrovics révén emberelőnyből megszerezték a mindent eldöntő találatot (9-10).

"Nyolc ötig uraltuk a meccset, jól játszottunk, de talán a múlt hétvégi három mérkőzés, vagy a szerbiai buszút miatt nem voltunk annyira kemények, nem tudtunk annyira gyorsan támadni, mint szerettünk volna" - nyilatkozta Cseh Sándor, a győztes szolnokiak edzője.

A Híd-OSC-Újbuda viszont nem az elején, hanem a nagyszünet után mutatta meg, ki az úr a medencében. A Ferencváros az első két negyedben kiválóan játszott, és Varga Zsolt gárdája 5-4-es előnnyel várta a folytatást. Ám ekkor beindult az OSC-henger, és a négygólos Salamon Ferenc vezetésével végül fölényesen, 13-7-re nyertek az újbudaiak, így a Szolnok mellett ők is százszázalékosak.

"Jó kezdés után a buta hibák miatt fordult meg az eredmény. A harmadik negyedbeli jó döntések magabiztossá tették a győzelmünket" - mondta Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője.

A két jó formában lévő csapat október 29-én - jövő hét péntek - egymás ellen játszik a Bajnokok Ligája utolsó, selejtezőjében, hogy valamelyikük csatlakozhasson a már főtáblás Egerhez.