tenisz;WTA világbajnokság;

2014-10-24 07:54:00

Halep és Wozniacki remekel a vb-n

A román Simona Halep óriási meglepetésre kiütötte a világelső és címvédő Serena Williamset a Szingapúrban zajló női tenisz WTA-világbajnokságon. A négyszeres vb-első, 33 éves amerikai sztárjátékos mindössze két gémet tudott nyerni a 65 perces találkozón, és sorozatban elért 17 győzelem után kapott ki.

Az idén Roland Garros-döntős Halep - aki még sosem vert meg a világranglistán top 3-as ellenfelet - második sikerével nagy lépést tett az elődöntő felé. A Vörös csoport másik meccsén a szerb Ana Ivanovics simán győzött a kanadai Eugenie Bouchard ellen.

A másik kvartettben Caroline Wozniacki két szettben diadalmaskodott Agnieszka Radwanska felett, s ezzel száz százalékos továbbra is. A másik találkozón Marija Sarapova az idei wimbledoni bajnok Petra Kvitovával csapott össze, és utóbbi győzött, így életben tartotta a továbbjutási esélyeit. Sarapova veresége egyben azt is jelentette, hogy Serena Williams zárja 2014-et világelsőként.

Eredmények:

Vörös-csoport: Simona Halep (román, 4.)-Serena Williams (amerikai, 1.) 6:0, 6:2, Ana Ivanovics (szerb, 7.)-Eugenie Bouchard (kanadai, 5.) 6:1, 6:3, Williams- Bouchard 6:1, 6:1. Az állás: 1. Halep 2 győzelem/0 vereség, 2. Williams 2 gy./1 v., 3. Ivanovics 1 gy./1 v., 4. Bouchard 0 gy./3 v.

Fehér-csoport: Caroline Wozniacki (dán, 8.)-Agnieszka Radwanska (lengyel, 6.) 7:5, 6:3, Petra Kvitova (cseh, 4.)-Marija Sarapova (orosz, 2.) 6:3, 6:2. Az állás: 1. Wozniacki 2 győzelem/0 vereség, 2-3. Kvitova és Radwanska 1 gy./1 v., 4. Sarapova 0 gy./2 v.