Publicisztika;vízilabda;Vincze Balázs;Nyéki Imre uszoda;A Híd-OSC;

2014-10-30 06:57:00

Ilyen egy igazi BL-derbi

Igazi vízilabda rangadónak lehettek tanúi a zsúfolásig megtelt Nyéki Imre uszoda nézői, amikor a hazai OSC és a Szolnok gárdája csapott össze a Bajnokok Ligája főtábláért vívott odavágóján. Az igazi magyaros meccsen végül döntetlen született (11-11), így még semmi sem dőlt el, hisz a két hét múlva esedékes szolnoki visszavágón bármelyik csapat kivívhatja a továbbjutást.

Egyszer volt Budán kutyavásár – tartja a mondás. Ámhogy remek vízilabda meccset nem egyszer rendeznek Újbudán, abban is biztosak lehetünk.

Eredmények
A Híd-OSC-Újbuda-Szolnoki Dózsa-Közgép 11-11
Radnicski Kragujevác-Nagyvárad 13-8
Crvena Zvezda-Primorje Rijeka 11-14
Pro Recco-Mladost Zágráb lapzártánk után ért véget
A BL főtáblájáért vívott selejtezők visszavágóit november 12-én játsszák.

Tegnap este zsúfolt ház előtt esett egymásnak napjaink talán két legerősebb csapata, az OSC és a Szolnok, hogy egy kétmeccses selejtezőn eldöntsék, vajon az egyik, vagy a másik sztáralakulat jusson a Bajnokok Ligájának főtáblájára.

Ami tény, egy árnyalattal a szolnokiaknak erősebb a kerete – talán annál egy kicsit jobban – ám az újbudaiak kezében több tétmeccs van.

Ráadásul sikeres tétmeccs, hiszen ők már két selejtezőkört vívtak meg vereség nélkül – ide is csoportelsőként jutottak –, míg a

Tisza-partiak még összeszokóban vannak. "Jó meccset szeretnénk játszani és egy jó meccs az olvasatomban, a gondolkodásom szerint vereséggel sosem végződik" – árulta el reményeit még a keddi sajtótájékoztatón Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője.

És ezt a másik oldalon is pont így gondolták, ezért senki sem csodálkozott azon, hogy mindkét gárda szállodába vonult a tegnapi odavágó előtt, hogy a lehető legjobban felkészüljenek a magyar belháborúra.

És mindez pontosan érződött, látszódott a találkozó minden másodpercében. A csapatok játékosai között lámpással sem találhatott senkit, aki ne lett volna válogatott – a szerb és magyar nemzeti csapatból volt a legtöbb, amely ugye a világ két legjobbja –, így az első pillanattól kezdve hihetetlen színvonalon űzték a medencében lévők ezt a szép sportágat.

Az első két negyedben a vendég szolnokiak uralták a játékot, ám amíg az elsőben potyogtak a gólok (3-4), addig a másodikban „beszállt” a két kapus is, és Decker Attila és Bisztritsányi egyszerűen lehúzta a rolót.

A szünetben Vincze Balázs felrázta a fiait, és a harmadik negyedben szinte kiütötték a szolnokiakat, és kétgólos hátrányból egygólos előnyben várták (8-7) a záró negyedet.

Ám hiába lőtt négy gólt a sérüléséből visszatérő Kayes, a vendégek Kis Gábor és Varga Dániel vezetésével végül döntetlenre mentették az odavágót.

„A nagyszünetet követően játszották azt a fiúk, amit kértem tőlük. Noha egy kis különbségű győzelem benne volt a meccsben, úgy érzem, ha a Szolnok nem kap kirívó segítséget hazai pályán a bíróktól, akkor teljesen nyílt lesz a csata a továbbjutásért. A harmadik negyedben mutatott játékunkra építhetünk” – fogalmazott Vincze Balázs, az OSC mestere.

A Szolnok vezetőedzője is a harmadik negyedben látta a meccs fordulópontját. „Az első két negyedben remekül játszottunk, vezettünk is két góllal, ám a harmadikban egyszerűen eltűntünk a medencéből, így nem is érdemeltünk volna győzelmet.

Ha jól megy a játék, akkor nincs baj, ehhez a fegyelem és az első pillanattól az utolsóig való hajtás is párosul, akkor hazai pályán kivívhatjuk majd a továbbjutást” – értékelte csapata teljesítményét Cseh Sándor, a Szolnok edzője. Vincze Balázsnak pedig igaza lett: játszottak egy jó meccset, és nem kapott ki a csapata…